رتبه دوم گیلان در ایجاد اشتغال برای زندانیان / بیش از دو هزار نفر در زندان‌های گیلان مشغول به کسب درآمد هستند
رتبه دوم گیلان در ایجاد اشتغال برای زندانیان / بیش از دو هزار نفر در زندان‌های گیلان مشغول به کسب درآمد هستند

ره نگار/ دو هزار زندانی در استان گیلان مشغول کسب درآمد در دوره حبس هستند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مدیرکل زندان‌های گیلان با اشاره به رتبه دوم زندان‌های استان در ایجاد اشتغال گفت: بر اساس آمار تاکنون بیش از دو هزار نفر در زندان‌های گیلان با کسب حرفه درآمد کسب می‌کنند. رضا محمدی […]

ره نگار/ دو هزار زندانی در استان گیلان مشغول کسب درآمد در دوره حبس هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مدیرکل زندان‌های گیلان با اشاره به رتبه دوم زندان‌های استان در ایجاد اشتغال گفت: بر اساس آمار تاکنون بیش از دو هزار نفر در زندان‌های گیلان با کسب حرفه درآمد کسب می‌کنند.

رضا محمدی اصل با بیان اینکه ایجاد اشتغال در زندان‌ها به یک هدف از پیش طراحی‌شده در قوه قضاییه تبدیل‌شده است، گفت: ۶۰ درصد زندانیان گیلان یک حرفه را دنبال کرده و مشغول به کار هستند.
وی با تأکید بر لزوم توجه به خانواده‌های زندانیان گفت: تولید صنایع‌دستی، قالیبافی و مهارت‌های فنی از جمله مشاغل شکل‌گرفته در زندان‌هاست و تمامی درآمد حاصل به خانواده‌های زندانی و یا خود مددجویان تحویل داده می‌شود.
مدیرکل زندان‌های استان گیلان، با اشاره رتبه دوم زندان‌های این استان در ایجاد اشتغال افزود: زندانیان ابتدا توسط سازمان فنی حرفه‌ای و جهاد کشاورزی آموزش داده‌شده و سپس وارد عرصه کار می‌شود که بر اساس آمار تاکنون بیش از دو هزار نفر در زندان‌های گیلان مشغول به کسب درآمد هستند.
محمدی اصل بیشترین دلیل ورود افراد به زندان‌ها را اشتغال و بیکاری دانست و گفت: سازمان زندان‌ها به افرادی که در طول حبس حرفه فنی حرفه‌ای و یک اشتغال خاص را یاد گرفته‌اند پس از آزادی تسهیلات اعطا می‌کند تا این افراد بتوانند پس از خروج از زندان از این راه کسب درآمد کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران