رتبه دوم شهرستان لنگرود در صدور اسناد مالکیت
رتبه دوم شهرستان لنگرود در صدور اسناد مالکیت

ره نگار/ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: تعداد ۶۴۶ فقره برای واحدهای مسکونی روستایی در شهرستان لنگرود صادر شده است. از این حیث رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مهندس محمد اکبرزاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به همراه خوشرو مسئول روابط […]

ره نگار/ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: تعداد ۶۴۶ فقره برای واحدهای مسکونی روستایی در شهرستان لنگرود صادر شده است. از این حیث رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مهندس محمد اکبرزاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به همراه خوشرو مسئول روابط عمومی، با رحیم حیدری فرماندار شهرستان لنگرود دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در این دیدار با اشاره به تهیه و اجرای طرح های متنوع عمرانی از قبیل طرح هادی، طرح بهسازی مسکن که عمدتا در روستاها اجرا می شود، خاطر نشان کرد: طرح مقاوم سازی مسکن روستایی یکی از مهمترین طرحهای است که با هدف بهبود محل زندگی، در امان ماندن جان و مال ساکنین در زمان بروز سوانح، ایجاد انگیزه جهت ماندن در روستاها اجرا می گردد.

وی، افزود: تاکنون بیش از ۱۰۸ هزار خانوار در سطح روستاهای استان با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۵ درصد نسبت به ساخت مسکن مقاوم اقدام نمودند، اما اکثر اماکن روستایی بافت فرسوده دارند و در برابر سوانح آسیب پذیر می باشند، لذا از دهیاران، شوراهای اسلامی دعوتمی شود در راستای ترویج فرهنگ مقاوم سازی این نهاد را همراهی کنند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به اهمیت آبادانی در روستاها اضافه کرد:بنیادمسکن جهت هرگونه همکاری در آبادانی روستاها تا حد امکان و توان اعلام آمادگی می کند.

اکبرزاده به صدور سند مالکیت روستایی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: تعداد ۶۴۶ فقره برای واحدهای مسکونی روستایی در شهرستان لنگرود صادر شده است. از این حیث رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: اجرای طرح هادی روستاها به منظور تامین عادلانه امکانات و ایجاد تسهیلات لازم به منظور بهبود عبور و مرور و ارتقاء شاخص‌های زیست محیطی انجام می‌پذیرد، که می توان گفت یکی از برنامه ها و اقدامات اساسی بنیاد مسکن به شمار می آید.

اکبرزاده افزود: در ۴۸ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان طرح هادی اجرا شده است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: شهرستان لنگرود دارای ۱۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت است که طرح هادی تمامی این روستاها تهیه گردیده است.

براساس این گزارش، مهندس حیدری ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند این نهاد گفت: با جلب مشارکت مردمی‌ در عمران روستاها و ایجاد زمینه‌های مناسب توسعه ای، ایمن سازی سکونتگاهها و مقاوم سازی مسکن و تعامل ویژه با دستگاه های مرتبط می توان خدمات بیشتر و بهتر به روستائیان ارائه داد.

فرماندار لنگرود از عملکرد جهادی بنیاد مسکن در زمینه مقاوم سازی مساکن روستایی، اعطای سند مالکیت به روستاییان و بهسازی معابر روستایی همچنین در زمینه قیر رایگان برای آسفالت روستاهای شهرستان ابراز رضایت نمودند و ادامه فعالیت های چشمگیر بنیاد مسکن را در زمینه های شهری و روستایی از مدیر کل درخواست نمود.

در پایان مهندس مصطفی احمدی بعنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان معرفی شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد مسکن استان گیلان