راه اندازی و اجرای طرح پویش از ابتکارات دانشگاه آزاد اسلامی برای اشتغال آفرینی دانشجویان
راه اندازی و اجرای طرح پویش از ابتکارات دانشگاه آزاد اسلامی برای اشتغال آفرینی دانشجویان
ره نگار/ محمد دوستار از راه اندازی ۸ دانشکده مهارتی و اجرای "طرح پویش" که از ابتکارات دانشگاه آزاد اسلامی برای اشتغال آفرینی دانشجویان است خبر داد. 

ره نگار/ محمد دوستار از راه اندازی ۸ دانشکده مهارتی و اجرای “طرح پویش” که از ابتکارات دانشگاه آزاد اسلامی برای اشتغال آفرینی دانشجویان است خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگارانفاطمه لطیفی: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته خبرنگار و با بیان اینکه در دنیای امروز که به عصر اطلاعات و فرا اطلاعات تبدیل شده است، “رسانه” نقش اساسی در ایجاد ساختارهای ذهنی مخاطبان خود ایفا می کند گفت: در عصر اطلاعات با وجود سیستم های فناورانه تبادل اطلاعات و اخبار در میان افراد با حداقل هزینه و در سریعترین زمان امکان پذیر شده است.

محمد دوستار افزود: در کشور ما رسانه از منزلت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و این جایگاه بیش از گذشته برای همه تبیین شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد وارد چهل و سومین سال خدمت رسانی شده عنوان کرد: در رنکینگ جهانی دانشگاه آزاد رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان اظهار داشت: در گیلان ۱۴ واحد مرکز و یک واحد بین الملل فعالیت می کند که در حال حاضر ۳۷ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی و همچنین بیش از ۵ هزار دانش آموز در مراکز آموزشی سما در سطح استان گیلان در حال تحصیل هستند.

دوستار خاطر نشان کرد: ۳ مرکز رشد در شهرهای رشت، انزلی و لاهیجان در حال فعالیت هستند که دانشگاه آزاد واحد رشت،  رتبه و درجه یکم را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه افزود: فعالیت های فرهنگی دانشگاه آزاد گیلان در کنار فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناوری، رتبه ممتاز را طی سه سال پیاپی کسب کرده که بیانگر جدیت این مجموعه در مباحث فرهنگی و حوزه های مختلف است.

دوستار در بخش دیگر از سخنان خود بحث اشتغال را یکی از دغدغه های خانواده ها عنوان کرد و گفت: در این راستا دانشگاه ازاد اسلامی طرح هایی را برای زمینه سازی اشتغال جوانان فراهم کرده است.

وی ادامه داد: ۸ دانشکده مهارتی با نگاه زمینه سازی فراهم شده و “طرح پویش” یکی از ابتکارات دانشگاه آزاد می باشد که دانشجویان در کنار تحصیل و یا در وقت های آزاد خود مهارت هایی را آموزش خواهند دید که در واقع تفاهم نامه ای در این خصوص با شرکت ها امضا می شود.

رئیس دانشگاه آزاد همچنین راه اندازی مدرسه عالی مهارت، مدرسه عالی حکمرانی روستایی، مدرسه یادگیری قرآن به زبان انگلیسی و فعالیت های مختلف فناوری را از دیگر برنامه های اجرایی خود عنوان کرد.

او همچنین خاطر نشان کرد: طی پیش بینی ها و زیر ساخت‌های صورت گرفته دانشگاه آزاد گیلان امسال میزبان ۱۵ هزار دانشجوی جدید در مقاطع مختلف خواهد بود.

دوستار گفت: روند پذیرش دانشجو یک روند صعودی است بطوریکه از سال ۹۹ کنون از ۳۳ هزار دانشجو به ۳۸ هزار دانشجو افزایش داشتیم و امسال نیز با حفظ کیفیت، ۳۹۵۰۰ دانشجو پذیرش خواهد شد.

وی در ادامه به تامین مدرسین جدید و اعضای هیات علمی و حق التدریسی فعال در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: دستیاران آموزشی که دانشجویان مقاطع دکترا هستند با کسب مهارت های علمی زیر نظر استاد راهبر بعنوان‌ استاد وارد عرصه تدریس خواهند شد.

گفتنی است در پایان این جلسه، از خبرنگاران فعال استان در حوزه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد گیلان تقدیر به عمل آمد.

  • نویسنده : فاطمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران