دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت با مدیرکل صدا و سیمای گیلان
دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت با مدیرکل صدا و سیمای گیلان
ره نگار/مدیرکل صدا وسیمای گیلان در این دیدار از تلاش رسانه برای پیگیری مشکلات مردم و معرفی خدمات متولیان شهری به مردم خبرداد.

ره نگار/ مدیرکل صدا وسیمای گیلان در این دیدار از تلاش رسانه برای پیگیری مشکلات مردم و معرفی خدمات متولیان شهری به مردم خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران-مریم عباسی زاده لاله: محمد تقی ربانی در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از اهتمام جدی، رسانه استانی برای پیگیری مشکلات مردم تا حصول نتیجه، کاهش معضلات شهری و معرفی خدمات متولیان شهری به مردم خبرداد و گفت: فرهنگ سازی از رسالت‌های رسانه است و صدا و سیما با داشتن ظرفیت‌های مناسب در تعامل بیشتر با دستگاه‌ها تلاش می‌کند تا با بیان دغدغه‌ها، مردم از رفاه اجتماعی بیشتری برخوردار باشند.
مدیرکل صدا وسیمای گیلان همچنین با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و تولید آثار فاخر افزود: با توجه به ضرورت فرهنگ سازی در حوزه‌های مختلف، ساخت انیمیشن‌های فرهنگی و آموزشی، طنز و پخش هفتگی آن از رسانه در دستور کار این رسانه استانی است.

وی گفت: رسانه استانی آمادگی تولید برنامه های فرهنگی مشترک در بخش های مختلف مدیریت شهری بویژه با موضوع کودکان را داشته و برنامه سازان مرکز گیلان نیز می توانند برنامه های مشترک هفتگی و یا انیمیشن های کوتاه ۱ دقیقه ای با این موضوع تولید کنند.

شهردار رشت نیز در این دیدار صدا و سیمای گیلان را مهمترین مسیرارتباطی بین مردم و مسئولان دانست و گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت ساخت طرح‌های عمرانی را آغاز کرده و هدف از اجرای این طرح‌ها رضایت مردم و بهسازی و آبادانی شهر رشت است.
رحیم شوقی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و انعکاس مسایل و مشکلات ازطریق صدا و سیمای گیلان افزود: ساخت برنامه‌های ترکیبی، معرفی درست فعالیت‌های شهرداری، بیان دغدغه‌های شورای شهررشت وآگاهی بخشی امورات شهری به مردم نقش موثری در همراهی و همکاری مردم با مجموعه شهری دارد.
وی با اشاره به اهمیت مدیریت شهری تصریح کرد: اگرچه عملیات اجرایی ساخت و ساز و نوسازی پیکره شهر رشت با مشکلاتی همراه است، اما طرح‌های عمرانی شهرداری رشت و ساخت تقاطع‌ها به زودی آغاز می‌شود که امیدواریم با بهره برداری از آن‌ها وضعیت ترافیک شهری بهبود یابد.
رییس شورای اسلامی شهر رشت هم با تاکید بر همیاری و همکاری همه دستگاه‌ها گفت: رفع موانع و مشکلات نیاز به تعامل همه‌ی دستگاه‌ها دارد و صدا و سیما می‌تواند با ساخت برنامه‌های متنوع و بیان دغدغه‌های فرهنگی در بهبود وضعیت شهری یاریگر خادمان مردم در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت بعنوان مرکز استان باشد.
محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی شهری، از صدا وسیمای گیلان خواست با تولید انیمیشن‌های کوتاه و جذاب، ساخت تیزر‌های تبلیغاتی و اجرای برنامه‌های شاد و فرهنگی مشترک برای کودکان زمینه فرهنگ سازی شهری را در استان فراهم کنند.
معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیما گیلان نیز با تاکید بر تعامل بیشتردستگاه‌ها با رسانه گفت: برخی ازمسولان هنگام پیگیری مشکلات مردم در پاسخگویی به رسانه طفره می‌روند و این در حالی است که ما شورای اسلامی شهر را نماینده مردم دانسته و بیان دغدغه‌های آن‌ها را جزیی ازمشکلات مردم شهر رشت می‌دانیم.
سید جلال رضا پور صدا و سیما را مطالبه گر خواست‌ها و مشکلات مردم دانست و تصریح کرد: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهررشت با پاسخگویی سریع به مشکلات مردم در افزایش رضایت مندی مردم نقش بسزایی دارند.

  • نویسنده : مریم عباسی زاده لاله
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران