دیدار اعضای شورای اسلامی شهر رشت با اعضای هیئت مدیره انجمن نابینایان گیلان
دیدار اعضای شورای اسلامی شهر رشت با اعضای هیئت مدیره انجمن نابینایان گیلان
ره نگار/ همزمان با فرا رسیدن روز جهانی نابینایان، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر رشت با اعضای هیئت مدیره انجمن نابینایان گیلان دیدار و به لزوم رفع مشکلات و دغدغه های آنان در حوزه مدیریت شهری تاکید کردند.

ره نگار/ همزمان با فرا رسیدن روز جهانی نابینایان، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر رشت با اعضای هیئت مدیره انجمن نابینایان گیلان دیدار و به لزوم رفع مشکلات و دغدغه های آنان در حوزه مدیریت شهری تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این دیدار با تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی( ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: خداوند متعال نعمت های فراوانی به بشر ارزانی داشت که یکی از این نعمات بینایی است.

وی با بیان اینکه برخی از انسان ها به دلایلی از این نعمت بهره مند نیستند افزود: خداوند سبحان به واسطه ذات بزرگ و بخشاینده اش در قبال عدم برخورداری برخی از انسان ها از این نعمت ، نعمات ویژه ای در اختیار آنان قرار داده است و یقینا درک و دیدن مباحث با چشم دل یکی از این نعمات ویژه است.

وی به وجود برخی از نیازها و الزامات افراد روشندل اشاره کرد و گفت : رفع این نیازها ، نیازمند همراهی مردم و مسئوولین است و البته مردم شریف و بزرگ ایران اسلامی همواره ثابت کردند که در رفع مشکلات دیگر همنوعان خود پیش گام هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تصویب قوانینی در سال ۹۷ پیرامون افراد دارای معلولیت افزود: بخشی از این قوانین صراحتا مرتبط با شهرداری ها است و شهرداری ها بر اساس آن باید با نظارت در حوزه ساخت و سازها به گونه ای عمل کنند که افراد دارای محدودیت و معلولیت برای حضور در جامعه با مشکلات کمتری مواجه شوند.

کارگرنیا به حضور یک فرد به نمایندگی از انجمن های مردم نهاد در جلسات کمیسیون های تخصصی شورای رشت اشاره کرد و گفت: انجمن های مردم نهاد که پیرامون چنین مباحثی مشغول فعالیت هستند می توانند با نظارت بهزیستی گیلان ، یک فرد را به نمایندگی از این انجمن ها برای حضور در کمیسیون های مرتبط شورا معرفی کنند تا ان شاا دغدغه های آنان بهتر از پیش در حوزه مدیریت شهری مطرح و برطرف شود.

وی به یکی از خواسته های انجمن نابینایان گیلان پیرامون مساعدت شورا در خصوص احداث ساختمان این انجمن اشاره کرد و گفت: شورا و شهرداری رشت در خصوص احداث ساختمان اوتیسم نیز همکاری داشت و امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده بتوانیم درباره انجمن نابینایان نیز مساعدت لازم را داشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این دیدار با تبریک فرا رسیدن روز جهانی نابینایان(عصای سفید) اظهار کرد: در بودجه شهرداری رشت برای مساعدت و رفع مشکلات سازمان های مردم نهاد همچون نابینایان ردیف بودجه مشخصی توسط شورا در نظر گرفته شده است.

سید شمس شفیعی با بیان اینکه پیش تر بازدیدی از انجمن نابینایان داشتم افزود: در آن دیدار پیرامون احداث ساختمان جدید برای انجمن نابینایان سخنی مطرح نشد و شورا تمام توان خود را به منظور رفع مشکلات این بخش از جامعه و همچنین تسریع در مراحل احداث ساختمان این انجمن به کار می گیرد.

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه باید شرایط محیطی برای تسهیل در زندگی افراد دارای محدودیت و معلولیت بیشتر از پیش آماده سازی شود اظهار کرد: افراد نابینا و کم بینا برای حضور در جامعه با مشکلاتی مواجه هستند و یقینا چنین نشست هایی می تواند در رفع این مشکلات بسیار تاثیر گذار باشد.

علیرضا تاج شهرستانی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز برنامه هایی به منظور رفع مشکلات این بخش از جامعه در دست بررسی دارد افزود: یقینا با انجام برنامه های فرهنگی می توانیم مشکلات و محدودیت های چنین افرادی را بهتر به جامعه نشان داده و از تعاملات آنان به منظور رفع این کاستی ها بهره مند شویم.

عضو دیگر شورای رشت نیز در این دیدار با قدردانی از زحمات اعضای هیئت مدیره انجمن نابینایان گیلان در راستای رفع مشکلات اعضای این انجمن اظهار کرد: از ریاست شورای شهر رشت بابت تشکیل این جلسه تشکر می کنم و بنده نیز به عنوان یکی از اعضای شورا برای رفع مشکلات این افراد عزیز تمام توانم را به کار می گیرم.

مسعود عباس نژاد به وضعیت برخی از پیاده رو های سطح رشت اشاره کرد و گفت: متاسفانه در برخی از مواقع شاهد اقداماتی توسط تعدادی از کسبه هستیم که منجر به بروز مشکلاتی در تردد افراد دچار محدودیت و معلولیت می شود و بنده به عنوان نماینده شورا در بند بیست یقینا این موارد را به طور جد پیگیر هستم.

وی با تاکید به اینکه این تعامل و دیدارها منجر به شناسایی و رفع بیشتر مشکلات می شود بیان کرد: اعضای شورای رشت در تلاشند تا مشکلی از مشکلات مردم را کم کنند.

هادی رمضانی یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز در این دیدار با تبریک پیشاپیش میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)‌ اظهار کرد: شورای ششم رشت در خدمت اقشار مختلف مردم است و ان شاا با تلاش و همت مضاعف مشکلات نابینایان و کم بینایان عزیز نیز هر چه سریعتر برطرف شود‌.

گفتنی است؛ در این جلسه برخی از اعضای هیئت مدیره انجمن نابینایان گیلان نیز به بیان مباحثی پیرامون برخی از مشکلاتشان و مشارکت حوزه مدیریت شهری با هدف رفع بخشی از دغدغه هایشان پرداختند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت