دوره‌های «طرح ملی اعتلا» در استان گیلان از فردا آغاز می شود
دوره‌های «طرح ملی اعتلا» در استان گیلان از فردا آغاز می شود
ره نگار/محمد دوستار از آغاز دوره‌های طرح ملی اعتلا در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خبر داد.

ره نگار/محمد دوستار از آغاز دوره‌های طرح ملی اعتلا در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمد دوستار _رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از آغاز دوره‌های طرح ملی اعتلا در استان گیلان به‌منظور توسعه فضای علمی و فرهنگی واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی، ترویج تحقیقات پایه و کاربردی، تسریع در فرآیند نوآوری و پذیرش فناوری‌های جدید، افزایش قابلیت رقابت با دانشگاه‌های برتر جهان خبر داد و اظهار کرد: این طرح در راستای منویات مقام معظم رهبری و جهت سازمان‌دهی جهاد تبیین در استان گیلان از فردا پنجم اردیبهشت‌ ۱۴۰۲ آغاز و همزمان در سه حوزه مرکز استان، شرق و غرب استان گیلان استان برگزار می‌شود.

وی افزود: حوزه برگزاری طرح ملی اعتلا در مرکز استان گیلان و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بوده و در واحد‌های دانشگاهی رشت، صومعه‌سرا، رودبار، فومن و شفت و مراکز واحد رشت برگزار می‌شود و حوزه برگزاری این طرح ملی در شرق گیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان خواهد بود. واحد‌ها و مرکز تحت پوشش این طرح در شرق گیلان شامل واحد‌های دانشگاهی لاهیجان، آستانه‌اشرفیه، لنگرود، رودسر و املش و مرکز سیاهکل هستند و حوزه برگزاری این طرح در غرب استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان واحد‌های زیرشاخه غرب گیلان را واحد‌های بندر انزلی، تالش و آستارا برشمرد و اضافه کرد: طرح اعتلا با تمرکز بر منابع انسانی فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی در واحدها، مراکز و مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی، تلاش دارد تا زمینه برای ایجاد بهبود وضعیت برخی حوزه‌های کلیدی ازجمله جهاد تبیین و تعالی بخشی به منابع انسانی را فراهم کند. این طرح با پرورش نیروی انسانی، در تلاش است تا بستر عملی مدیریت انقلابی و مدیریت جهادی را به‌صورت عینی‌تر فراهم کند.

دوستار از جمله اهداف طرح ملی اعتلا را تعمیق بصیرت انقلابی، دانش سیاسی و اجتماعی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی دانست و ادامه داد: ارتقا سرمایه اجتماعی نظام اسلامی با تقویت و تعالی مرجعیت فکری و اجتماعی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر اهداف این طرح بوده وتقویت، تحکیم سازمان جهاد تبیین در دانشگاه آزاد اسلامی شبکه‌سازی هم‌افزا در چارچوب سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی، تعالی اجتماعی و تحول فرهنگی در سازمان این انشگاه آزاد اسلامی از دیگر اهداف طرح ملی اعتلا است.

وی با بیان به اینکه طرح ملی اعتلا در دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم و بزرگ در حوزه آموزش و پژوهش در کشور مطرح شده است، افزود: این طرح با هدف بهبود کیفیت آموزش و پژوهش در واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی و تقویت نقش مجلس در تصمیمگیری‌های مربوط به سیاستگذاری آموزش و پژوهش، اجرا شده و انتظار داریم با اجرای این طرح کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان بهبود یابد. این دانشگاه‌ باید به‌عنوان یکی از مؤسسات برجسته در حوزه آموزش و پژوهش در کشور شناخته شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اشاره به تقویت نقش مجلس در سیاستگذاری آموزش و پژوهش گفت: هدف اصلی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان از طرح ملی اعتلا، بهبود کیفیت آموزش و پژوهش و تقویت موقعیت و رتبه‌بندی این دانشگاه‌ در سطح ملی و بین‌المللی است. این طرح به‌منظور توسعه فضای علمی و فرهنگی دانشگاه‌ آزاد اسلامی، ترویج تحقیقات پایه و کاربردی، تسریع در فرآیند نوآوری و پذیرش فناوری‌های جدید، افزایش قابلیت رقابت با دانشگاه‌های برتر جهان بوده و یکی دیگر از اهداف مهم این طرح بهبود شرایط زندگی دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ آزاد اسلامی است.

دوستار بیان کرد: نگاه طرح اعتلا، محدود به دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیست؛ بلکه می‌خواهیم از مرجعیت استادان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی که در شهر‌های استان گیلان پراکنده هستند، استفاده کنیم. این طرح اعتلا فراخوان است که با نگاه دوباره به باور‌ها و تبیین که از خودسازی آغاز شده و به جامعه‌پردازی می‌رسد و درنهایت تمدنسازی را نشانه رفته، بپردازیم.

وی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در عرصه‌ای وارد شده که نیاز امروز کشور بوده و طرح ملی اعتلا دوره تعالی بخشیِ معرفتی، مهارتی و حرفه‌ای مسئولان، استادان و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی است. این طرح مختص دانشگاه آزاد اسلامی نیست و دانشگاه آزاد اسلامی استان آمادگی اجرای طرح برای سایر نهاد‌ها و دستگاه‌ها را دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت مطرح کرد: طرح ملی اعتلا در راستای شبکه‌سازی اجتماعی، بصیرت افزایی انقلابی و توانمندسازی حرفه‌ای با تأکید بر سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی بوده و این طرح با همکاری معاونت امور مجلس و ارتباطات اجتماعی، معاونت توسعه و مدیریت منابع و مرکز جذب و امور هیئت علمی است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران