دعوت ۵۰ هزار نفری رشتی ها برای شرکت در جشن شب میلاد امام رضا(ع)
دعوت ۵۰ هزار نفری رشتی ها برای شرکت در جشن شب میلاد امام رضا(ع)
ره نگار/مژدهی از توزیع ۵۰ هزار دعوتنامه برای حضور رشتوندان در جشن شب میلاد امام رضا(ع) خبر داد و گفت: کاروان خدام رضوی که از فردا وارد گیلان می شوند در 60 نقطه 300 عنوان برنامه برگزار خواهند کرد.

ره نگار/مژدهی از توزیع ۵۰ هزار دعوتنامه برای حضور رشتوندان در جشن شب میلاد امام رضا(ع) خبر داد و گفت: کاروان خدام رضوی که از فردا وارد گیلان می شوند در ۶۰ نقطه ۳۰۰ عنوان برنامه برگزار خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛نوشین کریمی_ کیومرث مژدهی_ مسئول کانون جوانان رضوی گیلان عصر امروز(یکشنبه، ۳۱ اردیبهشت) در نشست با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه کاروان خادمان حرم رضوی از فردا (دوشنبه، اول خرداد) وارد گیلان می شوند گفت: این کاروان تا پایان دهه کرامت در ۶۰ نقطه از بخش، شهر و روستای گیلان حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی شده تا در این ۶۰ نقطه ۳۰۰ عنوان برنامه با حضور خدام برای مردم برگزار شود، اظهار کرد: کلیه برنامه های کانون رضوی مردمی بوده و از بودجه خاص دولتی استفاده نمی شود از این رو حضور پرشور و باشکوه مردم در این مراسم ها دلی و با حال و هوای معنوی خاصی برگزار می شود.

مژدهی به برگزاری سه ویژه برنامه در شانزدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید در شهر رشت اشاره کرد و افزود: استقبال مردمی در شهر رشت از خدام حرم رضوی در مسیر میدان صیقلان تا حرم خواهر امام رشت(پنج شنبه، ۴ خرداد)، جشن عبادت دختران با عنوان «من مثل معصومه» در میدان شهدای ذهاب(پنجشنبه، ۷ خرداد) و جشن شب میلاد امام رضا(ع) در میدان شهدای ذهاب(سه شنبه، ۹ خرداد) برگزار خواهد شد.

وی از توزیع ۵۰ هزار دعوتنامه برای برگزاری جشن شب میلاد امام رضا(ع) خبر داد و بیان کرد: این تعداد دعوتنامه در ایام دهه کرامت به دست مردم گوشه و کنار رشت می رسد تا در این اجتماع دلی که همراه با قرعه کشی کمک هزینه سفر به مشهد مقدس است، شرکت کنند.

مژدهی از حضور خدام رضوی برای اولین بار در نقطه صفر مرزی گیلان خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته به صورت نمادین حضور کاروان زیر سایه خورشید را در بین روستاییان مشغول کار در شالیزارها داشتیم که با استقبال خوبی همراه شد و امسال برنامه بیشتری در کنار کشاورزان زحمتکشی که در مزارع برنج هستند و فرصت حضور در جشن های رضوی را ندارند، خواهیم داشت.

وی در ادامه اظهار کرد: استقبال مردمی شهر، استقبال مردمی روستایی، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با ائمه جمعه، جشن شهری، حضور در مساجد، حضور در گلزار شهدا، دیدار از بیماران در بیمارستان ها و خانه، تشکر از کادر درمان، دیدار با پرسنل انتظامی، امنیتی، بسیج، سپاه، ارتش و مرزبانی، بازدید از خانه سالمندان و معلولین، حضور در ادارات، بازدید از زندان، حضور در پاسگاه مرزی، شرکت در نماز جمعه، جشن روستایی، حضور در دانشگاه، بازدید از ایستگاه های آتش نشانی، حضور در جمع پاکبانان، حضور در خانه های نگهداری ایتام، دیدار با خانواده شهید، دیدار با نابینایان، دخانیات رشت، بدرقه کاروان پیاده حرم امام رضا(ع)، حضور در زورخانه، شرکت کود آلی، دیدار با مداحان و غلامان، حضور در مزار شهید میرزا کوچک خان جنگلی، دعای ندبه، مسجد خمیران از جمله برنامه هایی است که برنامه ریزی آنها انجام شده است.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران