دستگیری یک سارق حرفه ای و اعتراف به ۲۰ فقره سرقت در رشت 
دستگیری یک سارق حرفه ای و اعتراف به ۲۰ فقره سرقت در رشت 
ره نگار/  فرمانده انتظامی استان از دستگیری يك سارق حرفه‌ای با 20 فقره سرقت باتری خودرو در شهرستان رشت خبر داد. 

ره نگار/  فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک سارق حرفه‌ای با ۲۰ فقره سرقت باتری خودرو در شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سردار “عزیزاله ملکی”، عدم رعایت نکات حفاظتی را مهمترین عامل سوء استفاده سارقان عنوان کرد و با تاکید بر حذف زمینه‌های وقوع جرم، اظهار داشت: امنیت محصول یک فرآیند جمعی است و به عنوان یک ضرورت همه مردم باید در این راستا به پلیس کمک کنند.

وی در ادامه گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان در خصوص سرقت باتری خودرو آنها در شهرستان رشت و ارجاع پرونده‌ها‌‌ به مرجع انتظامی، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پس از انجام تحقیقات میدانی و پیگیری سرنخ‌ها، رد سارق این پرونده‌ها و مشخصات وی به دست آمد و در اختیار واحدهای گشتی قرار گرفت، افزود: ماموران کلانتری ۱۲ حین گشت‌زنی سارق مورد نظر را شناسایی و او را دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی از اعتراف این فرد به ۲۰ فقره سرقت باتری خودرو خبر داد و با اعلام اینکه مالخر این پرونده نیز دستگیر و ۹ عدد باتری سرقتی از وی کشف شد، تصریح کرد: سارق و مالخر ۴۲ و ۵۰ ساله با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند و روانه زندان شدند.

سردار ملکی در پایان با تاکید بر خودداری از پارک کردن خودرو در مناطق خلوت و فاقد روشنایی از شهروندان خواست برای پیشگیری از وقوع سرقت به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس توجه کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران