دستگیری شکارچیان شوکا در سیاهکل
دستگیری شکارچیان شوکا در سیاهکل

ره نگار/ شکارچیان شوکا در سیاهکل دستگیر شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل با اعلام این خبر گفت: در ادامه گشت های مشترک جهت حفاظت از مناطق و پیشگیری از وقوع جرم، ماموران یگان حفاظت محیط زیست با همکاری نیروی انتظامی شهرستان، موفق به دستگیری شکارچیان […]

ره نگار/ شکارچیان شوکا در سیاهکل دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل با اعلام این خبر گفت: در ادامه گشت های مشترک جهت حفاظت از مناطق و پیشگیری از وقوع جرم، ماموران یگان حفاظت محیط زیست با همکاری نیروی انتظامی شهرستان، موفق به دستگیری شکارچیان غیرمجاز یک راس شوکا شدند.
لطیف جواهر دشتی افزود: همراه این شکارچیان دو قبضه اسلحه گلوله زن که یکی مجاز و دیگری غیر مجاز بود بهمراه لاشه یک راس شوکای شکار شده و چندین فشنگ و سایر ادوات کشف و ضبط شد  و با دستور دادستان سیاهکل خودرو متخلفین در محل کلانتری توقیف تا پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شود.
گفتنی است شوکا کوچکترین گوزن ایران است که زیستگاه اصلی آن کرانه های دریای خزر بوده و از علوفه، جوانه، برگ، سرشاخه، پوست درختان، میوه، قارچ، خزه و گل‌سنگ تغذیه می‌کند.

  • منبع خبر : روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان گیلان