دستگیری سارق حرفه‌ای سیم مخابرات
دستگیری سارق حرفه‌ای سیم مخابرات
ره نگار/ رئيس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارق حرفه‌ای سیم مخابرات با 5 فقره سرقت در شهرستان رشت خبر داد و گفت: از مخفيگاه اين فرد حدود 20 متر سيم سرقتي كشف شد.

ره نگار/ رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارق حرفه‌ای سیم مخابرات با ۵ فقره سرقت در شهرستان رشت خبر داد و گفت: از مخفیگاه این فرد حدود ۲۰ متر سیم سرقتی کشف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سرهنگ “علیرضا حدادی” پیشگیری از وقوع انواع سرقت‌، ایجاد ناامنی روانی برای مجرمان و سارقان در مناطق جرم‌خیز و تقویت احساس امنیت مطلوب در سطح جامعه را از مهمترین اولویت‌‎های مجموعه انتظامی قلمداد کرد و اظهار داشت: مقابله با سرقت و ناهنجاری‌های اجتماعی، عزم همگانی را می‌طلبد.

وی در ادامه با بیان اینکه در پی وقوع چند فقره سرقت سیم مخابرات از معابر شهرستان رشت طی هفته‌های گذشته، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با پیگیری سرنخ‌های به دست آمده از صحنه‌های سرقت دریافتند که این سرقت‌ها در نیمه‌‎های شب صورت گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در ادامه به شناسایی هویت سارق این پرونده‌ها با استفاده از شگردهای فنی و پلیسی اشاره کرد و گفت: این فرد با هماهنگی قضائی در شهرستان رشت دستگیر شد.

این مقام انتظامی از اعتراف سارق سابقه‌دار به ۵ فقره سرقت سیم مخابرات خبر داد و با اعلام اینکه حدود ۲۰ متر سیم مخابرات سرقتی به ارزش تقریبی ۷۵۰ هزار تومان از مخفیگاه این فرد کشف شد، تصریح کرد: سارق ۴۶ ساله پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام که با قرار صادره روانه زندان شد.

سرهنگ حدادی در پایان با تاکید بر حذف زمینه‌های وقوع جرم، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی دقیق، احساس مسئولیت و همچنین تجزیه و تحلیل جرایم می‌توان ضریب امنیتی را بالا برد و فضا را برای مجرمان به خصوص سارقان ناامن کرد.

 

  • منبع خبر : پلیس گیلان