در هیچ یک از صندوق های بیمه سلامت دفترچه چاپ نمی شود
در هیچ یک از صندوق های بیمه سلامت دفترچه چاپ نمی شود

ره نگار/ رئیس بیمه سلامت شهرستان ماسال گفت: در راستای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، دفترچه بیمه سلامت بیمه شدگان گیلان از اول تیرماه در هیچ یک از صندوق های بیمه سلامت این استان چاپ نمی شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سیده فاطمه شفیعی افزود: پیش از این دفترچه های کاغذی صندوق […]

ره نگار/ رئیس بیمه سلامت شهرستان ماسال گفت: در راستای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، دفترچه بیمه سلامت بیمه شدگان گیلان از اول تیرماه در هیچ یک از صندوق های بیمه سلامت این استان چاپ نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سیده فاطمه شفیعی افزود: پیش از این دفترچه های کاغذی صندوق بیمه سلامت همگانی، صندوق روستاییان از چرخه چاپ حذف شده بود اما از اول تیرماه چاپ دفترچه کاغذی صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار و ایرانیان نیز متوقف شده است. با این اقدام ارایه خدمات به بیمه شدگان بیمه سلامت از طریق نسخه نویسی الکترونیکی انجام می شود، به این صورت که بیمار با مراجعه به پزشک نیازی به دفترچه ندارد.

رئیس بیمه سلامت شهرستان ماسال افزود: به منظور تسهیل در انعقاد قرارداد با مطب پزشکان متقاضی همکاری با بیمه سلامت، اعم از پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص پزشکان می توانند با مراجعه به سامانه نسخه الکترونیک به نشانی eservices.ihio.gov.ir/psc ثبت درخواست خود را بصورت غیرحضوری انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: سامانه خدمات شهروندی به نشانی eservices.ihio.gov.ir/esc قابلیت مشاهده اطلاعات هویتی و بیمه ای، تمدید اعتبار، مشاهده نسخه های تجویزی و کد رهگیری دریافت خدمت رابرای بیمه شدگان فراهم کرده است.

وی یادآورشد: بیمه شدگان و مراکز درمانی طرف قرارداد در صورت هرگونه سوال یا پیشنهاد و یا انتقاد جهت پیگیری می توانند با شماره ۱۶۶۶ تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایند ویا بیمه شدگان و مراکز درمانی طرف قرارداد می توانند با شماره گیری کد دستوری#۱۶۶۶* و ارسال کد ملی از استحقاق و اعتباربیمه ای خود اطلاع پیدا نمایند.

  • منبع خبر : روابط عمومی بیمه سلامت استان گیلان