در نیمه اول سال بیمه مشاغل آزاد استان ۸ درصد رشد داشته است
در نیمه اول سال بیمه مشاغل آزاد استان ۸ درصد رشد داشته است
ره نگار/ تعداد بیمه شدگان مشاغل آزاد در شش ماهه اول امسال از 5000 نفر افزایش برخوردار بوده و تا پایان شهریور به بیش از شصت و هفت هزار و چهارصد نفر رسیده است .

ره نگار/ تعداد بیمه شدگان مشاغل آزاد در شش ماهه اول امسال از ۵۰۰۰ نفر افزایش برخوردار بوده و تا پایان شهریور به بیش از شصت و هفت هزار و چهارصد نفر رسیده است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان، کیوان مرتضوی با بیان اینکه بیمه های مشاغل آزاد در سه نرخ ۱۲ ، ۱۴ و ۱۸ درصد با دامنه تعهداتی متنوع برای تمامی فعالان اقتصادی و کسبه امکانپذیر بوده و کارفرمایان میتوانند در این قالب از طریق انعقاد قرارداد بمه ای تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گیرند افزود: تعداد بیمه شدگان مشاغل آزاد در نیمه اول امسال از ۶۲۴۲۷ نفر به ۶۷۴۱۲ نفر رسیده که بیانگر رشدی ۸ درصدی و پیوستن حدود ۵۰۰۰ نفر بیمه شده جدید به این جرگه است.

وی با اشاره به اینکه گروه صاحبان حرف و مشاغل آزاد که گستره ای وسیعتر را شامل شده و زنان خانه دار با جمعیتی ۴۱۲۴۵ نفری حدود ۳۵ درصد آنان را تشکیل میدهند در مجموع ۱۱۷۹۳۶ نفر ( تا پایان شهریور ) بوده که این بخش نیز رشدی ۶ درصدی داشته است.

کیوان مرتضوی با تاکید بر اینکه گروه مشاغل آزاد از جمله بخشهای بیمه پردازی در طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی است که افراد میتوانند از طریق خوداظهاری به شکل غیرحضوری در آن انعقاد قرارداد نموده و با بیمه پردازی و ایجاد سابقه با احراز شرایط قانونی از انواع مستمری حسب نوع قرارداد بهره مند گردند اظهار داشت: در شرایط تسهیل شده جدید سازمانی، امکان بیمه پردازی کارفرمایان از طریق لیست حق بیمه کارگاه نیز میسر شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی تامین اجتماعی گیلان