درخواست از رئیس دستگاه قضا برای پیگیری آلودگی دو رودخانه رشت
درخواست از رئیس دستگاه قضا برای پیگیری آلودگی دو رودخانه رشت

ره نگار/ رئیس علوم پزشکی گیلان از رییس قوه قضاییه خواست تا برای رفع مشکل آلودگی دو رودخانه رشت تصمیمی گرفته شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ظهر امروز در جلسه شورای اداری با بیان اینکه گیلان به لحاظ زیرساخت‌های درمانی در وضعیت بدی قرار دارد، گفت: […]

ره نگار/ رئیس علوم پزشکی گیلان از رییس قوه قضاییه خواست تا برای رفع مشکل آلودگی دو رودخانه رشت تصمیمی گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ظهر امروز در جلسه شورای اداری با بیان اینکه گیلان به لحاظ زیرساخت‌های درمانی در وضعیت بدی قرار دارد، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دلیل بدهی زیاد، ضعف و معیوب بودن زیرساخت‌های درمانی و همچنین ناتمام بودن پروژه‌های درمانی در وضعیت خوبی قرار نداشته و جزو استان‌های محروم محسوب می‌شود.
سالاری با ابرار خرسندی از اقدامات صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: علیرغم محدودیت‌های موجود در کشور به لحاظ اقتصادی در طی این مدت اقدامات خوبی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان مثل احداث اورژانس هوایی، اورژانس بیمارستان رازی و افزوده شدن آمبولانس پیشرفته انجام‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه وضعیت شیوع کرونا در گیلان در اوایل این بحران بسیار شدید بوده است، تصریح کرد: متأسفانه بلایای طبیعی مثل برف سال گذشته ۳۳ میلیارد تومان به زیرساخت‌های درمانی استان وارد کرده و در اوایل کرونا در اسفندماه سال گذشته تعداد افراد مبتلا به کووید ۱۹ به هزار و ۷۰۰ نفر رسیده و در این مدت ۷۰ میلیارد تومان برای بیمارستان‌های استان گیلان تجهیزات خریداری‌شده است.

وی با اشاره بر روند ثابت شیوع کرونا در گیلان بیان کرد: از اول شیوع کرونا در‌ای استان ۳۰ نفر از کادر درمانی استان به درجه رفیع شهادت نائل‌آمده که این امر گواه بر جان‌فشانی کادر درمانی در ایام کرونا و در بیمارستان‌های گیلان است.

سالاری با درخواست از رئیس دستگاه قضا در خصوص به‌سازی رودخانه زرجوب و گوهر رود گفت: آلودگی این دو رودخانه باعث آلودگی محیط‌زیست شده و به‌سلامت روح و جسم مردم آسیب جدی وارد کرده به این منظور از رئیس قوه قضائیه درخواست به احیا و رسیدگی به وضعیت این دو رودخانه ورود کند.