خطر قرمز شدن گیلان جدی است/ قدرت سرایت کرونای دلتا بیشتر است
خطر قرمز شدن گیلان جدی است/ قدرت سرایت کرونای دلتا بیشتر است

ره نگار/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با توجه به افزایش بیماران کرونایی در برخی از شهرهای استان، در صورت کم توجهی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، خطر قرمز شدن برای استان گیلان جدی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر انوش دهنادی مقدم، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری شدن […]

ره نگار/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با توجه به افزایش بیماران کرونایی در برخی از شهرهای استان، در صورت کم توجهی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، خطر قرمز شدن برای استان گیلان جدی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر انوش دهنادی مقدم، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری شدن ۸۲ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در مجموع ۲۷۳ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال ۵۱ نفر وخیم است.

وی مهمترین علت افزایش سه برابری بیماران جدید را عدم رعایت همگانی پروتکل های بهداشتی دانست و افزود: متاسفانه شهرستان آستارا از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز تغییر رنگ داده و شهرستان های ماسال، رودبار و آستانه اشرفیه نارنجی هستند.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از افزایش تعداد بیماران کرونایی در شرق استان و شهرستان های رشت و صومعه سرا خبر داد و خاطرنشان کرد: اغلب شهرستان های استان مازندران از جمله رامسر نارنجی هستند و چالوس وضعیت قرمز دارد، لذا در صورت کم توجهی خطر قرمز شدن برای استان گیلان جدی است.

دکتر دهنادی مقدم، با اشاره به وضعیت قرمز و نارنجی استان های جنوبی و مرکزی کشور و عدم ممنوعیت مسافرت ها، تصریح کرد: کرونای دلتا در استان های جنوبی و مرکزی گزارش شده که متاسفانه میزان مرگ و میر آن بیشتر است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت همگانی پروتکل های بهداشتی، یادآور شد: شهروندان گیلانی از پذیرش مسافر از استان های جنوبی و مرکزی کشور به گیلان  خودداری کنند و به این استانها مسافرت نکنند.

معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به ویژگی های کرونای دلتا، گفت: این نوع از کرونا، جهش یافته بوده و قدرت سرایت بالاتر و فرار از سیستم ایمنی بیشتری دارد، بنابراین همگان باید ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی حتما باید از ماسک استفاده کنند و از برگزاری میهمانی و دورهمی و  مسافرت های غیر ضروری بپرهیزند.

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان