خدمت به زائران آل الله نقطه اشتراک تمام خادمین اربعین
خدمت به زائران آل الله نقطه اشتراک تمام خادمین اربعین
نگار/نقطه اشتراک تمام خادمین اربعین خدمت به زائران آل الله است و در رویداد بزرگ تاریخ شیعه با برادران و خواهران عراقی بر موضوعی مشترک، همدل تر و همراه هستیم تا وحدت جهان اسلام را بخوبی به نمایش بگذاریم.

ره نگار/نقطه اشتراک تمام خادمین اربعین خدمت به زائران آل الله است و در رویداد بزرگ تاریخ شیعه با برادران و خواهران عراقی بر موضوعی مشترک، همدل تر و همراه هستیم تا وحدت جهان اسلام را بخوبی به نمایش بگذاریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ تصویر پیرمردی را می بینم که مانند هلال ماه کمرش خمیده شده اما پابه پای دیگران، مصمم و مقتدر در حال پیاده رویست. کسی از او می پرسد «چرا اینجایی!؟» پیرمرد جواب می دهد «دست و پا دادند تا راه کربلا باز شود، حالا که راه باز است چرا نرویم»
می پرسد «چرا حالا در این شلوغی، چرا اربعین» باز بهتر از قبل جواب می دهد «دهه ذی الحجه را ول کنیم و بچسبیم به عمره…»

تا الان، اینگونه که این پیر خردمند به عظمت اربعین نگاه می کند به هیچ واجبی نگاه نکرده بودم.

با خودم می گویم، تمام دوران جنگ هشت ساله، رزمندگان ما هدفشان آزاد کردن مسیر کربلا و زیارت سیدالشهدا بود و حالا که ثمره همه ایثار و مقاومتشان خلق چنین حماسه ی باشکوهی شده است که از سرتاسر جهان زائر زائر پیاده و سواره به اربعین و میعادگاه عشق بیایند که نشان دهند این خروش از سرخی خون حسین(ع) است، چقدر باید شاکر باشیم.

مردم ما با جنگ میانه ای ندارند. هر چند هر کدامشان عزیزی از دست داده اند و هنوز داغ عزیزانشان فراموش نشده اما در این رویداد بزرگ تاریخ شیعه با برادران و خواهران عراقی بر موضوعی مشترک، همدل تر و همراه هستند و وحدت جهان اسلام را بخوبی به نمایش می گذارند.

امیرعلی نورمحمدی_ مسئول موکب محبان المهدی(ع) لنگرود است و در جمع خبرنگاران اعزامی به اربعین، با بیان اینکه این موکب از ۳۱ مرداد در نجف اشرف مستقر شده است اظهار کرد: تا به امروز خدمات دهی به زائران حسینی از جمله اسکان و پذیرایی در سه نوبت صبحانه، ناهار و شام به صورت مستمر انجام شده و در هر وعده ۱۰ هزار پرس غذا و گاهی بیشتر، تهیه و توزیع می‌شود.

وی گفت: علاوه بر پخت و توزیع غذا، هر روز میان وعده هایی مانند چای، شربت، بستنی، هندوانه و… نیز بین زائران توزیع می شود.

نورمحمدی با اشاره به اینکه این موکب یکی از ۳۲ موکب استان گیلان است که در حال ارائه خدمت به محبان اهل بیت می باشد، افزود: این روزها در جوار حرم امیرالمومنین میزبان زائران اباعبدالله الحسین هستیم که از اقصی نقاط دنیا در این اجتماع بزرگ حضور می یابند.

وی اضافه کرد: خادمان این موکب مانند برادران و خواهران عراقی برای خدمت‌رسانی به زائرین سید و سالار شهیدان شب و روز در تلاشند که چیزی کم نگذارند.

نورمحمدی ضمن قدردانی از میزبانی و موقعیتی که برادران عراقی در اختیار موکب های ایرانی گذاشته اند بیان کرد: این روزها حس و حال غریبی را از خدمت گذاری عجیب و دلی خادمین شاهد هستیم که بی منت و بی وقفه در گرما به عشق اباعبدالله کار می کنند و در مقابلش فقط رضایت و لبخند مردم از خستگیشان کم خواهد کرد.

یکی دیگر از خادمین موکب نیز با بیان اینکه گرمای هوا و سختی راه هیچ تأثیری بر روی روند خدمت‌رسانی ندارد، گفت: از خدا می‌خواهم توانایی بدهد تا بتوانم هر ساله به عشق امام حسین(ع)، خدمتگذار اربعین باشیم.

وی با اشاره به اینکه چند سالی است که با همسرم افتخار خادمی در این موکب را داریم افزود: خدمتگزاری به دوستداران اباعبدالله سن و سال نمی شناسد و اینجا حتی خادمین دهه نودی هم هستند که باانرژی و بدون خستگی به بقیه کمک می کنند.

جواد_ خادم نوجوان دهه نودی است که اظهار کرد: خدمت‌گذاری به زائران امام حسین(ع) خیلی لذت دارد و حاضر نیستیم این لذت را با چیز دیگری عوض کنیم.

وی برخورد همراه با ادب و احترام عراقی ها را در کشورشان خوب توصیف کرد و افزود: با توجه به ازدحام مردم و شلوغی موکب ها، تا کنون بی مهری و تندی از کسی ندیدم و این خیلی برایم جالب و مهم است.

جواد، خدمت به زائران آل الله را نقطه اشتراک تمام خادمینی دانست که این روزها تمام زندگیشان را وقف امام حسین(ع) کرده اند و ادامه داد: زندگی با این مهربانی و همراهی خیلی زیباتر است و این از جمله درس هایی است که اسلام به ما یاد داده است.

از آن پیرمرد خردمند، تا آن زن و مرد میانسال و این نوجوان دهه نودی چیزی جز وحدت و مودت نمی توان آموخت، چیزی جز شکر گذاری و امید برای جهانی شدن و رسیدن به تمدن نوین اسلامی که با همین پاهای برهنه، با همین قدم های پیوسته، با همین همدلی و همراهی آغاز شده است.
روزی که رسیدن به آن، با بالا نگاه داشتن پرچم سیدالشهدا و رساندن به صاحبش مهدی موعود(عج) وعده داده شده است.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران