خداوند این موکب را به من هدیه داده است
خداوند این موکب را به من هدیه داده است
ره نگار/مدیر کاروان منتظران ظهور کوچصفهان با بیان اینکه خداوند این موکب را به من هدیه داده است گفت: علاوه بر غرفه مادر و کودک، غرفه فرهنگی، کفاشی، خیاطی، بهداشت، طب اسلامی و پخت نان هم داریم. 

ره نگار/مدیر کاروان منتظران ظهور کوچصفهان با بیان اینکه خداوند این موکب را به من هدیه داده است گفت: علاوه بر غرفه مادر و کودک، غرفه فرهنگی، کفاشی، خیاطی، بهداشت، طب اسلامی و پخت نان هم داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ سیدصغری حسینی _ مدیر کاروان منتظران ظهور کوچصفهان در کربلای معلی با بیان اینکه سه سال است مجوز برپایی موکب را گرفته و دو سال است که این موکب را در کربلا برپا کرده است، گفت: از سال ۵۵ تا کنون خادم اهل بیت(ع) هستم و هر کاری که از دستم بر بیاید برای سلامتی و اینکه به ظهور حضرت مهدی نزدیک شویم انجام می دهم.

وی با بیان اینکه خداوند این موکب را به من هدیه داده است، افزود: با پدرم همیشه خدمتگزار هیات امام حسین(ع) بودیم و حالا وقتی به کربلا ورود می کنم حال و هوای دیگری دارم که وصف ناپذیر است.

حسینی با اشاره به اینکه سال اولی که مجوز گرفتیم چون کرونا بود نتوانستیم فعالیتی داشته باشیم افزود: اما سال گذشته که اولین سال خدمت ما به زائران اربعین بود در همین موکب معجزاتی را دیدیم که به شخصه احساس می کردم آقا امام حسین(ع) دقیقه به دقیقه در کنار ما حضور دارند.

وی ادامه داد: امسال شهرداری کربلا این مکان را در اختیار ما گذاشته است و کلیه همسایه هایی که چه موکب دارند و چه ندارند با اخلاص و مهربانی خانه های خود را جهت رفاه حال هر چه بیشتر زائران در اختیار بنده و موکب ما گذاشته اند که واقعا قدردان مهمان نوازی و محبت مردم عراق هستیم.

حسینی با اشاره به برپایی غرفه مادر و کودک بیان کرد: همسایه ای هم اتاق های منزل و حیاط خانه ای را که تاب و سرسره داشت در اختیار غرفه مادر و کودک ما قرار داده است که مادران بتوانند ساعاتی را با آرامش استراحت کنند.

وی افزود: حتی وسایل سنگین را برادران عراقی که در کنار موکب ما موکب دارند از ماشین ها پایین آوردند و جز اینکه بگویم نگاه خود آقا امام زمان(عج) و حضرت زهرا(س) بوده که کارها برایمان خوب و آسان پیش میرود چیزی نمی توانم بگویم.

حسینی خاطر نشان کرد: اگر همه عالم بخواهند و اهل بیت نخواهند هیچ کاری درست نمی شود.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر غرفه مادر و کودک، غرفه فرهنگی، کفاشی، خیاطی، بهداشت، طب اسلامی و پخت نان هم داریم گفت: غرفه ای هم به نام غرفه امانت داری داریم که اگر زائری بخواهد می تواند ساک و وسایلش را برای اینکه راحت تر به زیارت برود، در موکب ما به امانت بگذارد.

حسینی همچنین بیان کرد: با توجه به تقسیم کارهای انجام شده، غرفه رسانه و فضا مجازی هم داریم که فعالیت ها و برنامه های ما را مستند سازی می کنند و تمام تلاش ما این است که خدا و زائرین سیدالشهدا از ما راضی باشند.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران