خداحافظی بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با دفترچه های کاغذی درمان
خداحافظی بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با دفترچه های کاغذی درمان

ره نگار/ صدور دفترچه های درمانی تامین اجتماعی از اول اسفندماه متوقف و به تدریج دفترچه های کاغذی حذف و به تاریخ خواهد پیوست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمد هرمزی سرپرست معاونت تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با اعلام این خبر افزود: بر اساس خط مشی سازمان و در ادامه فرایند […]

ره نگار/ صدور دفترچه های درمانی تامین اجتماعی از اول اسفندماه متوقف و به تدریج دفترچه های کاغذی حذف و به تاریخ خواهد پیوست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمد هرمزی سرپرست معاونت تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با اعلام این خبر افزود: بر اساس خط مشی سازمان و در ادامه فرایند توسعه خدمات دیجیتالی و فراهم گردیدن بستر اولیه با راه اندازی نسخ الکترونیک، از اول اسفندماه در هیچ یک از شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی دفترچه درمانی صادر نخواهد شد.
وی با بیان اینکه این اقدام بعنوان گام بعدی سازمان در مسیر حذف تدریجی دفترچه های کاغذی خواهد بود و به مرور بیمه شدگان و مستمری بگیران عزیز با دفترچه های کاغذی خداحافظی مینمایند اظهار داشت: افرادی که دفترچه های آنها دارای برگه و اعتبار میباشد همچنان قادر خواهند بود تا از آن استفاده نمایند.
محمد هرمزی همچنین خاطر نشان ساخت: از این پس کارت ملی، شناسنامه برای افراد زیر ۱۸ سال فاقد کارت ملی و همچنین جلد دفترچه درمانی به اتمام رسیده مبنای پذیرش توسط مراکز درمانی خواهد بود.
افزایش دقت، کاهش خطاهای کاربری در نسخه پیچی، صرفه جوئی در هزینه ها، صیانت از محیط زیست و حفظ درختان با حذف استفاده از کاغذ ، سرعت بخشیدن به امور و … از مهمترین امتیازات این اقدام محسوب می گردد.

  • منبع خبر : روابط عمومی تامین اجتماعی گیلان