حق العمل کاران مستقر در میادین میوه و تره بار رشت پیشگام در ارائه اظهارنامه های مالیاتی/ از هیچ تلاشی جهت پیگیری مشکلات بارفروشان دریغ نمی کنیم
حق العمل کاران مستقر در میادین میوه و تره بار رشت پیشگام در ارائه اظهارنامه های مالیاتی/ از هیچ تلاشی جهت پیگیری مشکلات بارفروشان دریغ نمی کنیم
ره نگار/دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت ضمن قدردانی از حمايت های استاندار و ساير مسئولين اقتصادي استان گیلان، گفت: حق العمل كاران مستقر در ميادين ميوه و تره بار رشت پيشگام در ارائه اظهارنامه هاي مالياتي و رعايت قانون مالياتي هستند.

ره نگار/دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت ضمن قدردانی از حمایت های استاندار و سایر مسئولین اقتصادی استان گیلان، گفت: حق العمل کاران مستقر در میادین میوه و تره بار رشت پیشگام در ارائه اظهارنامه های مالیاتی و رعایت قانون مالیاتی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ایوب یاقوتی_دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت گفت: حق العمل کاران مستقر در میادین میوه به ویژه میدان های بار آزادی و ولیعصر رشت نقش بسیار مهمی در اقتصاد و تامین نیازهای مردم ایفا میکنند که در ساعات مختلف شبانه روز درحال تلاش هستند.

وی با اشاره به مهلت قانونی اعلام شده برای تقدیم اظهارنامه های مالیاتی، از بارفروشان مستقر در میادین میوه و تربار آزادی و ولیعصر خواست تا هرچه سریعتر نسبت به این امر اقدام کرده و موضوع را به روزهای پایانی موکول نکنند.

دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت همچنین تاکید کرد: مودیان تلاش کنند در تنظیم اظهارنامه های مالیاتی دقت لازم را داشته باشند تا مشمول جرایم مالیاتی نشوند.

وی ادامه داد: در صورتیکه درآمد یکساله ۱۴۰۱ مودی۲۰۰ میلیون ریال و مشارکت از مبلغ ۱۵۰میلیون ریال فراتر نباشد نسبت به تکمیل فرم تبصره ماده ۱۰۰قانون مالیات های مستقیم اقدام نمایند.

یاقوتی در ادامه به تکالیف مقرر در قانون پایانه های فروشگاهی و مودیان اشاره کرد و افزود: اشخاص حقیقی گروه یک و دو به موجب این فراخوان سازمان امور مالیاتی از تاریخ اول تیرماه تا ابتدای مهر۱۴۰۲ موظف به رعایت کلیه تکالیف قانون فروشگاهی و سامانه مودیان هستند.

دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت همچنین به اقدامات صورت گرفته برای حقوق مالیاتی این صنف اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی توسط هیات امنا میادین بار با مدیرکل امورمالیاتی استان در جهت رعایت حق و حقوق قانونی مشاغل فعال در این میادین برگزار شده است و این عزیزان خواستار پرداخت مالیات متناسب با شغل خود هستند.

یاقوتی با بیان اینکه خدمت به مردم عبادات است، گفت: برخود وظیفه میدانم این مسئولیتی که به من محول شده در جهت پیگیری مسائل و مشکلات عزیزان بارفروش از هیچ اقدامی دریغ نکنم و همه تلاشم برای خدمت بیشتر از این عزیزان خواهم داشت.

وی در ادامه از زحمات عباسی_ استاندار، اسحاقی_ معاون اقتصادی استاندار و نیز پور حیدری _مدیرکل صمت استان برای حمایت از اقشار زحمت کش به ویژه بارفروشان که در جهت تامین نیازهای اساسی مردم تلاش میکنند تقدیر و تشکر کرد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران