ره نگار/ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با اشاره به تبیین جایگاه امامت توسط حضرت فاطمه زهرا، گفت: ایشان نقش محوری در دفاع از این جایگاه داشتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت الاسلام میر شمس اکبرحسینی شامگاه جمعه در مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در هیئت […]

ره نگار/ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با اشاره به تبیین جایگاه امامت توسط حضرت فاطمه زهرا، گفت: ایشان نقش محوری در دفاع از این جایگاه داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت الاسلام میر شمس اکبرحسینی شامگاه جمعه در مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در هیئت روضات الحسین رشت ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت بانوی گرامی اسلام، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا الگوی تمام عیار برای همه مسلمانان به ویژه بانوان مسلمان است.

وی به برخی از ویژگی فردی و اجتماعی حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) دفاع از حریم اهل بیت (ع) را به صورت میدانی تبیین کردند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی در ادامه با اشاره به اینکه ایشان نقش محوری امامت را به درستی تبیین کردند، افزود: قطعاً شناخت درست از امام زمان خود زمینه حرکت در مسیر درست و وقوع اتفاقات خوب را رقم خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مسئله امامت و تبیین جایگاه امیر المومنین علی (ع)، حضرت فاطمه (س) نقش محوری ایفا کردند، اضافه کرد: ایشان تا جایی در این مسیر حرکت کردند که حتی حاضر شدند جان خود را فدا کنند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه دشمن از هر فرصتی برای تخریب جایگاه امامت استفاده می‌کرد، تصریح کرد: حضرت فاطمه در زمان حیات خود به خوبی از این جایگاه دفاع کرد.

وی با بیان اینکه بعد از ایشان حضرت زینب (س) این مسیر را ادامه داد، بیان کرد: درک و شناخت درست از امامت جهت زندگی ما را تثبیت و تحکیم خواهد بخشید.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی در ادامه با اشاره به اینکه جایگاه امامت هدایت بشریت است، گفت: یکی از دلایل تخریب این جایگاه از سوی دشمنان همین موضوع است.

وی با بیان اینکه باید از این مفاهیم درک درستی داشته باشیم، اظهار کرد: درک معارف عمیق اسلامی ما را حفظ و در مسیر درست ثابت قدم نگه می‌دارد.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه توسل باید بر مبنای مبانی معرفت شناسی انجام شود، افزود: مجالس اهل بیت (ع) باید در ما زمینه رشد و تعالی ایجاد کرده و انسان را از نا امیدی دور می‌کند و انسان را به امور الهی نزدیک می‌کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر