“حجت الاسلام تدینی” مدیرکل اوقاف گیلان شد
“حجت الاسلام تدینی” مدیرکل اوقاف گیلان شد
ره نگار/ حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی به عنوان مدیرکل جدید اوقاف گیلان منصوب شد.

ره نگار/ حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی به عنوان مدیرکل جدید اوقاف گیلان منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت‌الاسلام نوری‌زاده، معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان که در شبستان حرم فاطمه اُخری (س) رشت برگزار شد، با اشاره به جنایات رژیم صهیونست‌ها در غزه اظهار کرد: این جنایات نشان‌دهنده زبونی و استیصال دشمنان بوده و پایانی بر تاریخ شوم حیات دنیایی آنهاست.

وی با بیان اینکه اسرائیل با این جنایات ماهیت پلید خود را آشکار کرد، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند اسرائیل ۲۵ سال آینده خود را نمی‌بیند و آنها با اقدامات‌شان این زمان را تسریع می‌کنند، آنها پایبند به هیچ اصول اسلامی و انسانی نیستند.

نوری‌زاده با بیان اینکه نیروی انسانی مؤمن و متعهد مهمترین سرمایه انسانی هر دستگاهی است، گفت: حکمرانی و مسئولیت در نظام مقدس اسلامی چیزی جز بار امانت نیست. ۲۱۵ هزار موقوفه و یک‌ونیم میلیون رقبه امانت بزرگی است که مدیریت و نظارت آنها بر عهده مجموعه اوقاف است.

وی با بیان اینکه وقف پایگاه عمیق عقیدتی و دینی بوده که امانت الهی در دست مجموعه اوقاف است، گفت: اوقاف سه وظیفه مهم شامل مدیریت منابع مالی موقوفات، مدیریت کارآمد منابع مالی، طرح و برنامه‌ریزی را برعهده دارد که باید بر مبنای توجه به طرح آمایش سرزمینی، نیازهای منطقه و مطابقت با نیات واقفین باشد.

نوری‌زاده با بیان اینکه اعتماد ملی بزرگترین سرمایه اوقاف است که باید پاس داشته شود، گفت: اوقاف به عنوان پایگاه مردمی و دینی می‌تواند در راستای اجرای نیات واقفین در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل سابق اوقاف گیلان هم در این مراسم با اشاره گزارش عملکرد اظهار کرد: در این ۶ سال بیش از ۱۵۰ وقف جدید در استان به ثبت رسید؛ یکی از وظایف ذاتی اوقاف حوزه قرآن است لذا برگزاری ۴۱۱ محفل قرآنی، یک‌هزار و ۵۷۷ جلسه تفسیر قرآن، ۸۹۹ آیین ترتیل خوانی، تربیت ۲۰۴ مدرس و مربی قرآن، تربیت ۲۳ هزار و ۹۲۸ حافظ قرآن از جمله اقدامات قرآنی در این مدت است.

گفتنی است؛ در پایان با قدردانی از زحمات حجت‌الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه گیلان معرفی شد. تدینی پیش از این مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان‌های سمنان، کرمان و سیستان و بلوچستان را برعهده داشته است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران