جمهوری اسلامی ایران فرهنگ مقاومت و ایستادگی را جهانی و بین المللی کرده است
جمهوری اسلامی ایران فرهنگ مقاومت و ایستادگی را جهانی و بین المللی کرده است
ره نگار/کنعانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران فرهنگ مقاومت و ایستادگی را جهانی و بین المللی کرده است، گفت: وقایع ای که ۶ الی ۱۲ تیر ماه در ایران و بر سر جوانان ما اتفاق افتاده، نشان دهنده بخشی از ویژگیهای حقوق بشر آمریکایی است.

ره نگار/کنعانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران فرهنگ مقاومت و ایستادگی را جهانی و بین المللی کرده است، گفت: وقایع ای که ۶ الی ۱۲ تیر ماه در ایران و بر سر جوانان ما اتفاق افتاده، نشان دهنده بخشی از ویژگیهای حقوق بشر آمریکایی است.

بهگزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ناصر کنعانی_ سخنگوی وزارت امور خارجه در مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر به ویژه «شهید دکتر عبدالکریمی» که در مسجد جامع لنگرود برگزار شد ضمن گرامی‌داشت شهدای فاجعه تروریستی ۶ الی ۱۲ تیر، اظهار کرد: این هفته، هفته بازخوانی حقوق بشر آمریکا می‌باشد.

وی گفت: کشوری که سال ها در ظاهر  پرچمدار موضوعی به نام حقوق بشر در دنیا است و آن را به عنوان ارزش آمریکایی ترویج می‌کند خود اولین و بیشترین ناقض حقوق بشر است.

کنعانی با اشاره به وقایع ای که ۶ الی ۱۲ تیر ماه اتفاق افتاده افزود: این چند واقعه به طور نمادین نشان دهنده بخشی از ویژگی حقوق بشر آمریکایی می‌باشد.

وی بیان کرد: ۶ تیر سال ۱۳۶۰ ترور نافرجام رهبر معظم و ترور ۱۷ هزار شهروند ایرانی در طبقات مختلف اجتماعی، ۷  تیر سال ۱۳۶۰ واقعه جانگداز در مجلس شورای اسلامی، ۷ تیر سال ۱۳۶۶ بمباران شیمیایی سردشت و مسمومیت هزاران نفر و شهادت ده ها نفر، آیت الله صدوقی در ۱۱ تیر ۱۳۶۱، شلیک موشک توسط ناو هواپیمابر آمریکا در پهنه خلیج فارس به هواپیمای مسافربری ایران در ۱۲ تیر ۱۳۶۷ که ۲۹۰ مسافر جان خود را از دست دادند از جمله مواردی هستند که داغشان تا همیشه بر دل ما خواهد ماند.

کنعانی تصریح کرد: مهمترین دلیل دشمنی آمریکا با ملت ایران بخاطر آرمان های امام راحل و تاکید بر استقلال و آزادی ملت ایران  از سیطره سلطه بین المللی و بحث تغییر نظام غیر عادلانه بین المللی و ضدیت با استکبار سلطه‌جویی نظام سلطه و حمایت از مظلوم، است.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب امام خمینی مبتنی بر احیای اسلام ناب محمدی است خاطر نشان کرد: امام ضدیت با استکبار را عین اسلام ناب محمدی و حمایت از مظلوم را عین اسلام و آموزه های اسلامی می دانست.

کنعانی با بیان اینکه، اسلام ناب نمی‌تواند مورد ترویج قرار بگیرد ولی رژیم صهیونیستی در آرامش باشد، ادامه داد: همانگونه که اسلام ناب نمی‌تواند مورد ترویج قرار بگیرد و ملت مظلوم فلسطین مورد حمایت قرار نگیرد.

وی افزود: اسلام ناب به دور از سلطه طلبی در حمایت از نهضت رهایی بخش، جزء جدایی ناپذیر ارزش های ما است از این رو رژیم آمریکا با استقلال و آزادی خواهی ملت ایران مشکل دارد.

کنعانی اذعان کرد: انقلاب اسلامی ایران در برابر نظام سلطه با صرف هزینه‌ها ایستاده است چون به دنبال اسلام ناب است و آمریکا ازاین قدرت می ترسد.

وی با تاکید بر اینکه، انقلاب اسلامی فراتر از مرزهای ایران است، گفت: ایران در منطقه هیچ تحولی  را در حوزه سیاسی بدون نقش و تاثیر و توجه به جایگاه جمهوری اسلامی رقم نمی‌زند.

کنعانی ادامه داد: دولت آمریکا می‌تواند با ساز و کار نظامی خود افغانستان را در یک ماه فتح کند اما نمی‌تواند در طول ۲۰ سال شرایط سیاسی مردم افغانستان را به طور دلخواه خود مدیریت کند.

وی با بیان اینکه، آمریکا می‌تواند توطئه‌هایی با ساز کار فراوان طراحی کند اما ساماندهی سیاسی برای تغییر سیاسی منطقه نمی‌تواند انجام دهد،  اظهار کرد: جمهوری اسلامی در برابر توطئه های آمریکا محکم و استوار ایستاده است.

کنعانی در ادامه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران فرهنگ مقاومت و ایستادگی را جهانی و بین المللی کرده است، افزود: نظام جمهوری اسلامی در برابر سلطه بر آرمان‌ها و اندیشه‌های امام(ره) ایستاده است و حالا اندیشه های امام خامنه ای در همان راستا ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: موضوع فلسطین با حمایت جمهوری اسلامی جهانی شد و امام جلوی حذف این مسئله در جهان اسلام را گرفت.

کنعانی گفت: تروریسم ابزار سلطه نظام آمریکا و ابزار سلطه و سیاست خارجی معرفی شده است.

وی این میزان از جنایات از سوی استکبار را به دلیل اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و ادامه داد: تحریم حداکثری علیه ملت ایران مصداق بارز جنایت علیه بشریت است.
کنعانی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران شجره طیبه‌ای است که ریشه آن در اعماق زمین فرو رفته و شاخ و برگ‌های آن در اقصی  نقاط جهان گسترده شده و از این رو اصول و آرمان‌های این انقلاب جهانی شده است.

وی تصریح کرد: ملت‌ها ایمان آوردند که می‌توانند در برابر نظام سلطه بایستند و ملت مظلوم فلسطین بر پای خود ایستاده است و مقاومت می کند.

کنعانی با بیان اینکه امروز ملت جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی دارد، به اغتشاشات سال گذشته اشاره کرد و افزود: با قبول اینکه مشکلاتی چون معیشت وجود دارد اما باید بدانید که سیاست آمریکا حمایت از معیشت مردم را در سر ندارد، چرا که تحریم همه جانبه و فلج کننده علیه ایران را در پرونده خود گذاشته است.

وی گفت: اغتشاشات علاوه بر بعد داخلی یک جنگ جهانی تمام عیار نرم و سخت احزاب علیه ملت ایران بود که با شکست مواجه شد و اکنون مخالفان از ضرورت گفتگو صحبت می کنند، بدانید این اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

کنعانی اذعان کرد: وقتی که مسیر شما مسیر اولیاست، فشارها را باید تحمل کرد اما نتیجه این است که در نهایت عزیز می شوید.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران