جشنواره ملی فیلم ۱۰۰ ثانیه ای آغازی بر درخشش استعدادهای هنری جوان در آینده ملی کشور
جشنواره ملی فیلم ۱۰۰ ثانیه ای آغازی بر درخشش استعدادهای هنری جوان در آینده ملی کشور
ره نگار/ مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی فیلم ۱۰۰ ثانیه ای، با حضور مسئولان فرهنگی کشور و استان در تالار مرکزی شهر رشت برگزار شد.

ره نگار/ مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی فیلم ۱۰۰ ثانیه ای، با حضور مسئولان فرهنگی کشور و استان در تالار مرکزی شهر رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛جشنواره ملی فیلم ۱۰۰ ثانیه ای با حضور ۵۵ میهمان از استان‌های مختلف کشور و با حضور دکتر آشنا معاون سازمان سینمایی کشور، رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، دکتر برمهانی معاون سیمای رسانه ملی، زارعی معاون هنری حوزه هنری کشور و فیلمسازان جوان و پیشکسوت کشور در تالار مرکزی رشت به کار خود پایان داد.

قادر آشنا معاون توسعه فناوری و اطلاعات سازمان سینمایی در این مراسم با بزرگداشت روز رشت اظهار داشت: تقارن این مناسبت با برگزاری اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه را به فال نیک می‌گیریم و حرکت فرهنگی برگزاری سالانه جشنواره فیلم کوتاه را که در رشت به شکل ملی برگزار شد را قابل تقدیر می‌دانیم.

وی ادامه داد: در جمع شرکت کنندگان این جشنواره استعدادهای جوانی حضور دارند که از فیلمسازان آینده این کشور خواهند بود و چه بسا این جشنواره آغازی بر درخشش این استعدادهای جوان در عرصه هنر آینده ملی کشور شود.

معاون سازمان سینمایی با اشاره به وضعیت اجتماعی خاص کشور در ماه‌های اخیر گفت: باید با راه‌های کارگشا و صحیح در صدد درمان برآمد و تخریب یا قهر، کار صوابی نیست چرا که هنرمند کاردان با اثرات خود از کشورش حمایت می‌کند و باید کوشید مشکلات داخلی کشور در داخل کشور حل شود و دست عناصر بیگانه از دخالت در امور شهروندی جامعه کوتاه گردد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و نام سردار شهید سلیمانی گفت: مدافعان وطن نگذاشتند یک وجب از خاک سرزمین مادری به یغما برود و صد البته که در هر شرایطی باید مدافع ارزش‌های معنوی کشور نیز بود.

دکتر آشنا از حضور هنرمندان استانهای مختلف کشور در همایش تقدیر کرد و گفت: زمانی موفق هستیم که بتوانیم قومیت‌های میهن عزیزمان را برای بالندگی فرهنگ غنی ایرانی، هماهنگ در کنار هم گرد آوریم و سیاستهای فرهنگی کشور بر این مبنا قرار گرفته که به فیلمسازان جوان در شهرستانها توجهی ویژه شده و انعکاس فعالیت آنان بیشتر دیده شود.

در این جشنواره ۱۲۰ اثر هنری از ۱۹ استان و ۲۶ شهر کشور مورد بررسی داوران قرار گرفت.

این جشنواره در بخش های داستانی، مستند، پویا نمایی و موبایلی و همچنین بخش ویژه نهضت مقاومت و محوریت شهروند و زیبایی های شهری، شهروند و مشکلات شهری، شهروند و قوانین شهرنشینی، شهروند و رعایت حقوق شهروندی، شهروند و آسیب های اجتماعی برگزار شد.

گفتنی است، در پایان این مراسم از صاحبان اثرات برگزیده جشنواره فیلم کوتاه با اهدای دیپلم افتخار، لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر شد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری ره نگاران