جاذبه حسین(ع) در تصویر تفسیر شده عشق
جاذبه حسین(ع) در تصویر تفسیر شده عشق
ره نگار/یکی روضه می خواند، یکی کودکان را سرگرم می کند، یکی مشغول آشپزی است و یکی آنطرف تر کیف و کفش ها را وصله می دهد و من هر طرف را که نگاه می کنم آبادی می بینم، آبادی حسین(ع).

ره نگار/یکی روضه می خواند، یکی کودکان را سرگرم می کند، یکی مشغول آشپزی است و یکی آنطرف تر کیف و کفش ها را وصله می دهد و من هر طرف را که نگاه می کنم آبادی می بینم، آبادی حسین(ع).

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_راه خاکستری و خسته به نظر می آید. هر کس که در مسیرت است خاک آلود و عرق ریزان فقط رو به جلو حرکت می کند، گاهی برای رفع گرسنگی لقمه ای از موکبی میگیرد و در راه تناول می کند و بیشتر برای رفع عطش آب، آب و آب می خواهد ولی، شرمنده از نوشیدن، بیاد لب تشنه حسین(ع) ذکر می گوید و به غیرت عباس(ع) غبطه می خورد.

کسی از دست کسی چیزی نمی دزدد، کسی نوبت کسی را نمی گیرد، کسی راه کسی را نمی برد و کسی کسی را نمی آزارد و اینها همه تصویر تفسیر ساده عشق است.

یکی لباس هایت را میشوید و خشک می کند، یکی پاها و شانه هایت را ماساژ می دهد و یکی دیگر زیر پایت گاو و شتر قربانی می کند و… برکت به فراوانی وجود دارد، اطعام برای فقیر و غنی یکسان و برابر در نظر گرفته شده است.

اینجا سفره برای یک ضیافت بزرگ پهن است، اگر کسی در این مسیر باشد هرگز جا نمی ماند.

یکی روضه می خواند، یکی کودکان را سرگرم می کند، یکی مشغول آشپزی است و یکی آنطرف تر کیف و کفش ها را وصله می دهد و من هر طرف را که نگاه می کنم آبادی می بینم، آبادی حسین(ع).

بیش از ۳۲۰۰ نفر از خادمین استان گیلان در اربعین در حال ارایه خدمات هستند

مجید دوهندو_ رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گیلان در حاشیه پیاده روی اربعین و در بازدید از موکب آقاسید جلال الدین اشرف در نجف با بیان اینکه قدردان تلاش خادمین ۳۲ موکب گیلانی از نجف تا کربلا هستیم، اظهار کرد: موکب داران و خادمین تلاش صمیمانه ای برای بهتر اجرا شدن مراسم اربعین و پذیرانی از زائران دارند.

وی افزود: این خادمان علاوه بر جمع آوری اجر و پاداش اخروی خودشان، در حال تلاش هستند که زائر سیدالشهدا در کربلا و نجف مشکلی نداشته باشند.

دوهندو بیان کرد: بیش از ۳۲۰۰ نفر از خادمین استان گیلان در شهرهای کربلا، نجف، سامرا، مرزهای کشور و مسیر مشایه کربلا مستقر و به زائران حسینی خدمت می کنند.

وی اهداف از بازدید موکب ها را شناسایی نقاط ضعف و قوت آنان عنوان کرد و ادامه داد: تلاش ستاد توسعه و بازسازی در کشور و استان گیلان استفاده بهتر از ظرفیت شهرستان ها است.

اسکان و توزیع ۲۳۰۰ پرس غذای گرم در بین زوار

صادق صابر_مسئول اجرایی موکب اربعین در نجف نیز با اشاره به اینکه میانگین روزانه پخت غذا در این موکب ۲۰۰۰ تا ۲۳۰۰ پرس است افزود: روزانه اسکان همین تعداد و گاهی بیشتر هم اسکان داریم.

وی گفت: چیزی که اینجا دیده می شود خدمت با جان و دل خادمین به زائرین و مهمان نوازی کشور میزبان است که تا آخرین قطره خون برای امام حسین(ع) از خود دریغ نخواهند کرد.

صابر با بیان اینکه در شبانه روز خادمین ۱۸ الی ۲۰ ساعت بدون ذره ای خستگی در حال کار و فعالیت هستند، گفت: همه خادمین آرزو دارند با جان و دل برای امامشان کار کنند.

یکی از مهمترین اثرات اربعین زندگی مواساتی است

رسول علیزاده _خادم روحانی موکب آقاسید جلال الدین اشرف با بیان اینکه یکی از مهمترین اثرات اربعین زندگی مواساتی و زندگی در کنار هم و برای هم است گفت: اربعین آماده باش سربازان امام زمان(عج) برای ظهور ولی عصر می باشد.

وی خدا را شکر کرده که توفیق خدمت به زائران را در نجف اشرف کسب کرده است و افزود: لذتی که خادمی و خدمت به زوار ابا عبدالله دارد وصف نکردنی است.

علیزاده با بیان اینکه دوری از خانواده برای ما هیچ معنای ندارد، ادامه داد: اینجا هم احساس می کنیم که در کنار خانواده خود هستیم.

این خادم اباعبدالله تصریح کرد: اینکه دشمن می گوید همه این حضور و استقبال از مراسم اربعین غیرواقعی و فتوشاپ است در واقع دروغی بیش نیست.

وی اضافه کرد: زندگی ام بیمه امام حسین(ع) است و خداوند قسمت کرده که هر سال نوکر ابا عبدالله الحسین(ع) باشم.

راه تازه شروع شده و با خودم می گویم حیف که هیچ تصویری نمی تواند تمام آنچه که در این مسیر تا انتها نقش بسته شده است را ثبت و ضبط کند اما، ما هر کداممان یک رسانه هستیم و می توانیم جاذبه حسین(ع) را به دنیای اطرف خود مخابره کنیم.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران