ثبت اقلام جدید در سامانه جامع تجارت الزامی است
ثبت اقلام جدید در سامانه جامع تجارت الزامی است

ره نگار/ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت گیلان گفت: ثبت اقلام جدید در سامانه جامع تجارت الزامی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمد فیض از الزام ثبت اقلام مشمول جدید در سامانه جامع تجارت خبر داد و گفت: کالاهای پتروشیمی، روغن موتور تصفیه اول، سیمان، لوازم خانگی، پوشک بچه، شیر […]

ره نگار/ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت گیلان گفت: ثبت اقلام جدید در سامانه جامع تجارت الزامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمد فیض از الزام ثبت اقلام مشمول جدید در سامانه جامع تجارت خبر داد و گفت: کالاهای پتروشیمی، روغن موتور تصفیه اول، سیمان، لوازم خانگی، پوشک بچه، شیر خشک صنعتی و مقاطع فولادی از زنجیره تولید تا عرضه ملزم به ثبت محصولات در سامانه جامع تجارت هستند.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت گیلان هدف از این اقدام را کنترل و نظارت مطلوب بر این محصولات در بازار دانست و تاکید کرد: کلیه شرکتهای تولید کننده، شرکت های پخش و تعاونی های مصرف مشمول ثبت اقلام اعلام شده می باشند.
وی عدم ثبت اطلاعات اقلام مشمول جدید را جزء موارد تخلف برشمرد و تصریح کرد: محصولات مشمول قانون فوق الذکر در صورت عدم ثبت اطلاعات کالا در سامانه مذکور علاوه بر عدم امکان عرضه به عنوان متخلف عرضه خارج از شبکه و احتکار در چارچوب قانون نظام صنفی و مبارزه مبارزه با کالا با آنها برخورد خواهد شد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت گیلان با اشاره به لزوم همکاری بیشتر مشمولان اقلام جدید اظهار داشت: تاکنون تعامل مناسبی را از جانب واحدهای تولیدکننده و شرکت‌های توزیع شاهد بوده ایم و امیدواریم برای برقراری تعادل بازار این تعامل افزایش یابد.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان