تیم اقتصادی دولت به دنبال راهکاری جهت کاهش نرخ کالاهای اساسی مردم باشد
تیم اقتصادی دولت به دنبال راهکاری جهت کاهش نرخ کالاهای اساسی مردم باشد
ره نگار/حجت الاسلام محمدیان با انتقاد بر اینکه یا تیم اقتصادی دولت بازار را نمی فهمد و یا اگر می فهمد دنبال راهکار اساسی باید باشد، گفت: افزایش بی رویه نرخ کالاهای اساسی معیشتی نشان می دهد گویی افسار بازار دست این دولت نیست.

ره نگار/حجت الاسلام محمدیان با انتقاد بر اینکه یا تیم اقتصادی دولت بازار را نمی فهمد و یا اگر می فهمد دنبال راهکار اساسی باید باشد، گفت: افزایش بی رویه نرخ کالاهای اساسی معیشتی نشان می دهد گویی افسار بازار دست این دولت نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_  حجت الاسلام محمد محمدیان_ امام جمعه سنگر در خطبه های نماز جمعه ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در آیین عزاداری سیدالشهدا و نماز ظهر عاشورا، گفت: مردم ما همیشه در هر عرصه ای از مناسبت های دینی و مذهبی حضوری پررنگ دارند که در مقابل این اعتقادات پاک باید سر تعظیم فرود آورد.

وی با توجه به اینکه اینجا یک بخش است اما در امر بازسازی عتبات و عالیات مردم سنگر جلو دار هستند افزود: اربعین را دست کم نگیرید.

محمدیان با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است تا آثار و نامی از شیعه و ارادتمندان به اهل بیت(ع) وجود نداشته باشد افزود: دشمنان امروز ابراز آلاتی در دست دارند که دست متوکلان آنزمان نبود ولی مولای خود را ناجوانمردانه به شهادت رساندند، لذا می بایست برای ماندگاری عاشورا، اربعین را قدر بدانیم.

وی از برپایی موکبی بنام مردم سنگر در کربلا معلی در اربعین امسال خبر داد و تصریح کرد: هر کس به نوبه خود باید در برگزاری مراسم اربعین سهمی داشته باشیم و این موکب ها به کسانی که خسته و تشنه هستند خدمت رسانی می کند و در واقع خادمی زائران را انجام می دهند.

محمدیان در ادامه همچنین با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت شهید حججی در ۱۸ مرداد، بیان کرد: این روز بنام گرامیداشت شهدای مدافع حرم نامگذاری شده تا یادآور لحظات اسارت آل الله و شهدایی که در دفاع از حرم و شرف اسلام و انقلاب جانشان را گذاشتند، باشد.

وی همچنین با قدردانی از تلاش نیروهای جان برکف نظامی در شناسایی و انهدام تیم تروریستی که قرار بود در دسته های عزاداری یک قتل و عام بزرگ به راه بیندارند، اظهار کرد: دشمن نشان داده که با حکومت مشکل ندارد بلکه با مردم و اسلام مشکل دارند.

محمدیان اضافه کرد: دشمنانی که داعش را ساختند و به کودکان پروانه ای و سرطانی رحم نکردند نشان دادند که با تحریم و تهدید به دنبال به زانو در آوردن این ملت و نا امید کردن مردم هستند.

وی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند«دشمن به دنبال اجرای طرح ناامید کردن ملت ایران است» و باید نقشه کلی دشمن را در نظر گرفت گفت: مقام معظم رهبری در شعار سال مبنی بر «مهار تورم» تاکید داشتند ولی امروز به نمایندگی شما از همین تریبون نسبت به وضعیت معیشتی مردم گلایه داریم.

محمدیان افزایش بی رویه نرخ لبنیات، گوشت و مرغ و… را قابل هیچ عذر و توجیح ندانست و افزود: روزبروز کالاهای اساسی مردم گرانتر شده در حالیکه طبق مطالبه مقام معظم رهبری مهار تورم و حل اولیات معاش مردم باید جزو اولویت دولت باشد.

وی بیان کرد: مردم از تک تک عملکرد دولت در پیشبرد کارها و ارتباطات قدردانی می کنند اما در واقع نسبت به سفره خود دولت را قضاوت خواهند کرد.

محمدیان با انتقاد بر اینکه یا تیم اقتصادی دولت بازار را نمی فهمد و یا اگر می فهمد دنبال راهکار اساسی باید باشد، اذعان کرد: گویی افسار بازار دست این دولت نیست.

وی در ادامه در خصوص وضعیت نامناسب عفاف و حجاب در جامعه نیز انتقاد کرد و گفت: خروجی نشست ها و جلسات متولیان فرهنگی تا کنون چه بوده است؟.

محمدیان با اشاره به اینکه لایحه عفاف و حجاب در مجلس به جای خوبی رسید اما در بعضی جاها بازدارنده و در جایی جای نقد دارد، تصریح کرد: امیدواریم این قانون نیز مانند قانون هایی که داریم اما عملیاتی نمی شوند، نباشد.

وی با تاکید بر اینکه اگر حرکتی هم اکنون شکل می گیرد همه مردمی است، اظهار کرد: جامعه ای که نامش اسلامی است نباید از درون بخاطر این سهل انگاری ها و بی توجه ای ها به مقوله واجب عفاف و حجاب، تهی شود.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران