تولید سیمان مرغوب؛ در اولویت کارخانجات باشد/ مشکلات کارخانجات سیمان گیلان، در کارگروه رسیدگی خواهد شد
تولید سیمان مرغوب؛ در اولویت کارخانجات باشد/ مشکلات کارخانجات سیمان گیلان، در کارگروه رسیدگی خواهد شد

ره نگار/  فرهاد دلق پوش در نشست بررسی چالشها و مشکلات تولید و عرضه سیمان در استان گفت: با توجه به ازدیاد ساخت و ساز و تعدد پروژه های عمرانی، تولید سیمان مرغوب و افزایش ظرفیت در اولویت کارخانجات سیمان مستقر در استان باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ رئیس سازمان صمت گیلان […]

ره نگار/  فرهاد دلق پوش در نشست بررسی چالشها و مشکلات تولید و عرضه سیمان در استان گفت: با توجه به ازدیاد ساخت و ساز و تعدد پروژه های عمرانی، تولید سیمان مرغوب و افزایش ظرفیت در اولویت کارخانجات سیمان مستقر در استان باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ رئیس سازمان صمت گیلان بحث حمل و نقل و بالا بودن قیمت تمام شده محصول را از چالش های جدی این صنعت در استان برشمرد و اظهار داشت: نیازمند بررسی کارشناسانه و اتخاذ تدابیر و راهکارهای مناسب برای حل مشکلات سیمان برای ایجاد اشتغال بیشتر و تامین مطلوب نیازمندی های عمرانی هستیم.
وی طرح توسعه در دست احداث شرکت سیمان سبز را حایز اهمیت دانست و افزود: با عنایت به دانش بنیان و صادرات محور بودن طرح جدید و محصول آن، اجرای آن می تواند در صنعت سیمان تحول آفرین باشد.
مهرداد احمدی، مدیرعامل شرکت سیمان سبز گیلان نیز در این نشست به بیان برخی از مشکلا پرداخت و گفت: مشکلات عمده شرکت شامل بالا بودن قیمت مواد اولیه در مقایسه با شرکتهای مشابه، عدم دارا بودن ناوگان حمل و نقل برای حمل مواد اولیه و نیز بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی است که البته این مساله با مساعدت سازمان صمت در حال پیگیری است.
مدیرعامل شرکت سیمان سبز گیلان اضافه نمود: ایمن سازی و بستر سازی تکمیلی برای کارخانه جهت افزایش استحکام و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی در آینده در دست اقدام است.
در این نشست مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، معاون فرماندار و بخشدار سیاهکل، رئیس مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی و هیئت مدیره انجمن بتن و فرآورده های بتنی استان حضور داشتند و به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون سیمان پرداختند و در پایان نشست از خطوط تولید شرکت سیمان سبز در دیلمان بازدید بعمل آمد.
گفتنی است در گیلان دو کارخانه سیمان با تولید سالیانه بیش از ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تن فعالیت دارد که زمینه اشتغال بیش از ۲ هزار نفر را به صورت مستقیم فراهم نموده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان