توصیه های جمعیت هلال احمر نسبت به ایمنی در برابر وزش باد گرم در گیلان
توصیه های جمعیت هلال احمر نسبت به ایمنی در برابر وزش باد گرم در گیلان

ره نگار/ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: پیرو پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر سطح نارنجی هواشناسی در استان گیلان برای کلیه کارکنان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گیلان، آماده باش کامل اعلام شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ غلامی ضمن اشاره به آمادگی لجستیک جمعیت هلال […]

ره نگار/ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: پیرو پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر سطح نارنجی هواشناسی در استان گیلان برای کلیه کارکنان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گیلان، آماده باش کامل اعلام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ غلامی ضمن اشاره به آمادگی لجستیک جمعیت هلال احمر استان گیلان با توجه به هشدار سطح نارنجی گفت: جمعیت هلال احمر با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی آماده خدمت به مردم گرانقدر استان هستند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به حضور کارکنان، امدادگران، نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان در سطح پایگاه ها و آمادگی کامل آن ها افزود: حدود ۱۸۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در سطح استان به صورت شبانه روز در شعب و پایگاه ها مستقر و آماده ارائه خدمت در سطح جاده ها و محورهای کوهستانی هستند، سایر نیروهای داوطلب در خانه های هلال و کارکنان نیز در حالت آماده باش قرار داشته و در صورت نیاز با آمادگی کامل به کمک سایر نیروها خواهند رفت.

غلامی ضمن اشاره به توجه مردم به اعلان هشدارها تاکید کرد: هموطنان و مسافرین برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان به شهروندان، روستاییان و ساکنان در معرض خطر توصیه کرد: مردم از هرگونه تردد و توقف در مجاورت منابع آبی و مناطق با احتمال وقوع صاعقه، جاری شدن روان آب و سقوط اجسام و درختان با توجه به وزش باد گرم جدا پرهیز کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان افزود: فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در تردد جاده‌ای، اجتناب از سفرهای غیرضروری و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده‌های کوهستانی در شرایط کنونی ضروری و لازم است.

غلامی در ادامه با اشاره به افزایش دما، وزش باد گرم و کاهش شدید رطوبت نسبی هوا و به منظور پیشگیری از بروز آتش سوزی ها و حوادث احتمالی از شهروندان خواست تا با اقداماتی نه چندان سخت از جمله عدم روشن نمودن منابع حرارتی شعله روباز در مجاورت اجسام قابل اشتعال (علفزار، ضایعات، شیروانی ها و… ) در فضای باز، عدم تردد در موقع وزش باد شدید از زیر سیم های برق، دیوارهای قدیمی نا ایمن و ساختمان های در حال احداث که امکان پرتاب اشیاء و مصالح از آن ها وجود دارد، عدم قرار دادن هرگونه اشیاء مانند گلدان، ظروف شیشه ای و … در لبه ی پنجره ها و بالکن های ساختمان های بلند مرتبه مشرف به پیاده رو و کوچه ها، عدم سوزاندن ضایعات و علفزارها در مجاورت ساختمان ها بخصوص منازل ویلایی، مخروبه و دیوارهای عایق کاری شده و پرهیز از انداختن کبریت نیم سوخته و ته سیگار روشن در سطح جنگل ها، مراتع وحاشیه جاده ها و اطمینان از خاموش بودن کلیه منابع حرارتی روشن، از آسیب های ناشی از باد گرم بخصوص آتش سوزی در امان باشند‌‌.

سیاوش غلامی از کوهنوردان و طبیعت گردان خواست با توجه به احتمال بارش برف در نقاط کوهستانی از رفتن به ارتفاعات پرهیز نمایند، همچنین مردم گرانقدر استان نیز هنگام تردد با وسایل نقیله به تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ، لباس گرم و … مجهز باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در انتها افزود: مردم برای گزارش حوادث می توانند به صورت شبانه روزی با تلفن ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر تماس بگیرند.

  • منبع خبر : روابط عمومی هلال احمر گیلان