توسعه فرهنگ اقامه نماز از اولویت های اصلی برنامه های اجرایی است
توسعه فرهنگ اقامه نماز از اولویت های اصلی برنامه های اجرایی است

ره نگار/ مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان گفت: یکی از اولویت های اصلی ما در برنامه های اجرایی، توسعه فرهنگ اقامه نماز، قرآن و عترت است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ جلسه تصمیم گیری در خصوص احداث مراکز دارالقرآن در سطح شهرستان های استان، با حضور مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز […]

ره نگار/ مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان گفت: یکی از اولویت های اصلی ما در برنامه های اجرایی، توسعه فرهنگ اقامه نماز، قرآن و عترت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ جلسه تصمیم گیری در خصوص احداث مراکز دارالقرآن در سطح شهرستان های استان، با حضور مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان، حاج بهمن یعقوبی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز، غریب معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان استان، صفائی رئیس اداره قرآن، نماز و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان در دفتر مدیرکل نوسازی مدارس گیلان برگزار شد.
مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان، در ابتدای این نشست ضمن قدردانی از خدمات خیرین مدرسه ساز اظهار داشت: خیرین همیشه همراه ما در تحقق رسالت اهداف نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هستند و در این امر خیر نیز، یقیناً پشتیبان و همراه ما خواهند بود.
وی با بیان اینکه احداث مراکز دارالقرآن‌ با هدف توسعه فرهنگ متعالی قرآنی مورد اهتمام جدی مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان می باشد، تصریح نمود: یکی از اولویت های اصلی ما در برنامه های اجرایی، توسعه فرهنگ اقامه نماز، قرآن و عترت است.
مهندس دقیق با تاکید بر اینکه برای توسعه مراکز دارالقرآن‌، نیاز به حمایت خیرین محترم داریم، ابراز داشت: انسان با بهرمندی از برکات مادی و معنوی قرآن کریم به آرامش فکری و روحی می رسد و خیرین نیز عاشقانه مایل به ارائه خدمات قرآنی به جامعه هستند.
وی با بیان ضرورت توسعه مراکز دارالقرآن‌، افزود: انسان ها در پرتو تعلیم و تربیت قرآنی، می توانند به کمال برسند و دارالقرآن‌ها در این مسیر نقش مهمی دارند.
مدیرکل نوسازی مدارس استان در ادامه با اشاره به نقش برجسته قرآن برای جامعه بشریف اذعان داشت: سعادت و کمال انسان در گرو پیوند با این کتاب آسمانی، قرآن کریم است.
شایان ذکر است این جلسه به منظور بسط و گسترش فرهنگ و معارف اسلامی، یادگیری قرآن، تقویت انس دانش آموزان و فرهنگیان با قرآن کریم و توسعه کمی و کیفی مراکز دارالقرآن ها در اجرای تفاهم نامه مشترک؛ جامعه خیرین مدرسه ساز، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی نوسازی مدارس گیلان