تنوع پوشش های بیمه ای برای افراد بالای ۱۸ سال 
تنوع پوشش های بیمه ای برای افراد بالای ۱۸ سال 

ره نگار/ تعمیم و گسترش پوشش های بیمه ای بعنوان یکی از شاخص های توسعه کشور به اقشار مختلف و تسهیل و روانسازی امکان برخورداری از انواع خدمات و تعهدات از اهداف سازمان تامین اجتماعی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ علی حسین نژاد در نشست کارگروه تخصصی جذب بیمه پردازان جدید که […]

ره نگار/ تعمیم و گسترش پوشش های بیمه ای بعنوان یکی از شاخص های توسعه کشور به اقشار مختلف و تسهیل و روانسازی امکان برخورداری از انواع خدمات و تعهدات از اهداف سازمان تامین اجتماعی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ علی حسین نژاد در نشست کارگروه تخصصی جذب بیمه پردازان جدید که در راستای تحقق توسعه و گسترش پوشش های بیمه ای به اقشار مختلف جامعه تشکیل شد با بیان اینکه در کشورهای مترقی ضریب نفوذ بیمه در جامعه بمنزله یکی از شاخص های توسعه قلمداد میگردد، هرگونه اقدام و تسهیل و روانسازی در جهت نیل به این هدف را یک رسالت و ماموریت اصلی سازمان بر اساس مفاد ماده یک قانون تامین اجتماعی برشمرد.

وی با بیان اینکه افتخار سازمان تحت پوشش داشتن نیمی از جمعیت کشور است خاطر نشان کرد: بخش عمده ای از این افراد را بیمه شدگان تبعی زیر مجموعه سرپرست خانوار تشکیل میدهند که بسیاری از آنها بالقوه میتوانند خود در زمره یک بیمه شده اصلی مخاطب ما بوده و راساً از تعهدات پیش بینی شده برخوردار گردند.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به انتشار خبر طرح بیمه خانواده ایرانی در آینده نزدیک از سوی سرپرست سازمان، اذعان داشت: خوشبختانه ظرفیت و تنوع بیمه های تامین اجتماعی بگونه ای است که تمامی افراد بالای ۱۸ سال خانواده ها که فاقد حمایت یا پوشش بیمه ای خاص باشند را دربر میگیرد.

علی حسین نژاد افزود: تمامی زنان خانه دار و دختران بالای ۱۸ تا ۵۰ سال گروه عظیمی از جامعه را تشکیل میدهند که فرصت انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار و استفاده از تعهدات بلندمدت در قالب انواع مستمری برای آنها مهیا است، ضمن اینکه پسران و دختران دانشجو نیز در بسته پوشش های بیمه ای سازمان امکان بهره مندی از این شرایط را دارا هستند.

وی با تاکید بر اینکه فرزندان پسر غیر دانشجو نیز حتی میتوانند در قالب مشاغل آزاد با خود اظهاری بیمه شوند اذعان نمود: متاسفانه یکی از دغدغه های امروز والدین، طولانی شدن دوران تحصیل و پس از آن یافتن شغل است که نتیجه آن بالارفتن سن آغاز بیمه پردازی و رسیدن به شرایط بازنشستگی در سنین بالای ۶۰ سال میباشد ولی فضای نوین این امکان را میدهد تا افراد در بهترین سنین میانسالی به بازنشستگی برسند.

شایان ذکر است در حال حاضر بیش از یکصد هزار نفر در استان گیلان در قالب انواع بیمه های اختیاری و زیر گروههای مشاغل آزاد تحت پوشش قرار دارند.

  • منبع خبر : روابط عمومی تامین اجتماعی استان گیلان