تمرین بندگی در اجتماع بزرگ اعتکاف
تمرین بندگی در اجتماع بزرگ اعتکاف
ره نگار/اینروزها در مسجد که قدم میزنی و شور و هیجان دانش آموزانی را میبینی که برای اولین بار تجربه شیرین اعتکاف را پشت سر میگذارند، فضا برایت شعف انگیزتر می شود، کسانی که آمده اند تمرین بندگی را در اجتماع همسالان خود بلد شوند.

ره نگار/اینروزها در مسجد که قدم میزنی و شور و هیجان دانش آموزانی را میبینی که برای اولین بار تجربه شیرین اعتکاف را پشت سر میگذارند، فضا برایت شعف انگیزتر می شود، کسانی که آمده اند تمرین بندگی را در اجتماع همسالان خود بلد شوند.

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛   نوشین کریمی؛

در مسجد که قدم میزنی و شور و هیجان دانش آموزانی را می بینی که برای اولین بار تجربه شیرین اعتکاف را پشت سر میگذارند، فضا برایت شعف انگیزتر می شود.
دلت پر می کشد برای پروانه هایی که چادرهای سفید گلدارشان را روی سر جابجا می کنند و روی سجاده هایشان تسبیح به دست ذکر می گویند و چشمانشان وقتی دروبین را دستت می بینند از شیطنت برق می زند و خنده شان را پشت چادر قایم می کنند.
دلت غش می رود از این همه نجابت و دلبری که برای خدای خود دارند و آمده اند تمرین بندگی را در اجتماع همسالان خود بلد شوند.

اینجا، در آستانه اشرفیه امسال به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و ایام البیض مراسم پر فیض اعتکاف ویژه دانش آموزان دختر همراه با برنامه های فرهنگی و مذهبی و اهداء جوایز در مسجد اهل بیت(ع)، برگزار شد.

*مادرم خواست ازین فرصت بخوبی استفاده کنم*
مبینا تقی نیا_ دانش آموز سال نهم از مدرسه الزهرا(س) آستانه اشرفیه که یکی از این اعتکاف کنندگان است به خبرنگار شبستان گفت: وقتی معلم پرورشی اعلام کرد که می توانیم برای اعتکاف ثبت نام کنیم من و چند نفر از دوستانم اعلام آمادگی کردیم، وقتی موضوع را با مادرم در میان گذاشتم اختیار را به خودم سپرد و از من خواست ازین فرصت بخوبی استفاده کنم و سعی کنم که متحول شوم.

وی افزود: گرچه اوایل احساس می کردیم مراسم آنطور که دوست داریم نباشد، اما وقتی در این جمع حضور یافتیم در ابتدا چند نفر از خانم ها آمدند و درباره نماز و مسائل احکامی صحبت کردند و کم کم احساس خوبی به نماز پیدا کردم و الان دلم می خواهد نه تنها برای روزه و اعتکاف بلکه همیشه نمازم را ادامه دهم.

*کسانی که نیامدن سال بعد حتما بیایند*

تسنیم صادقی هم دانش آموز کلاس ششم است که امسال معتکف شده است، او هم در گفت و گو با خبرنگار شبستان بیان کرد: بعد از اعلام مدرسه، خیلی دوست داشتم با دوستانم مراسم اعتکاف را تجربه کنم برای همین به اتفاق دوستانم ثبت نام کردم.

وی گفت: در اولین روز احساس خوبی به من دست داد، بسیار خوشحالم که در این مسجد به عنوان معتکف حضور دارم و دوست دارم هر سال در این مراسم شرکت کنم و بیشتر از رفتار مسئولین و خادمین ممنونم که چنین فضایی را برای ما مهیا کردند.

تسنیم همچنین توصیه ای برای دوستانی داشت که در این مراسم شرکت نکردند و خواست از طریق رسانه ما به آنها بگوید «دوست دارم دوستایی که نخواستن بیان و یا کسانی که موقعیت براشون پیش نیومد، سال بعد با برنامه ریزی حتما بیان و از این فضای خاص و معنوی استفاده کنند».

*با پذیرایی و استقبال خوبی روبرو شدیم*
نیایش حقی _ دانش آموز پایه هشتم از مدرسه آیت الله وحید هم به خبرنگار شبستان گفت: از طرف مدرسه اعلام شده بود که مسجد اهل بیت(ع) برای اعتکاف برنامه دارد.

وی با بیان اینکه، کمی درباره اعتکاف تحقیق کردم که چگونه برگزار می شود و چه کارهایی باید انجام دهیم، افزود: متوجه شدم سه روز کامل باید در مسجد باشیم و یک سری برنامه ها را انجام بدهیم که ارتباط ما با خدا را نزدیک تر می کند.

نیایش ادامه داد: وقتی به مادرم گفتم اجازه داد و گفت اگر خودت دوست داری می توانی برای ارتباط با خدا در این مراسم شرکت کنی.
وی با اشاره به اینکه وقتی در این مراسم شرکت کردم، با پذیرایی و استقبال خوبی روبرو شدم تا جایی که با خودم می گویم حیف که دوستانم نتوانستد به هر دلیلی در اعتکاف شرکت کرده و از برنامه های مسجد استفاده کنند

گفتنی است، اعتکاف فرصتی ناب و مؤثر برای اجرای رزمایش بزرگ معنویت است که می تواند در سطح مدارس نهادینه شود و مورد استفاده و انس دانش آموزان قرار بگیرد.

در زمانه ای که دشمن هر تلاشی برای فروپاشی وحدت مسلمین انجام می دهد و اعتقادات و باورها و ارزش های ما را نشانه رفته است پر رنگ کردن و با شکوه تر برگزار کردن چنین سنت هایی دینی و مذهبی ضروریست.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران