تلاش دشمن برای تغییر رویه و از بین بردن هویت و مبانی جمهوری اسلامی ایران است
تلاش دشمن برای تغییر رویه و از بین بردن هویت و مبانی جمهوری اسلامی ایران است
ره نگار/حجت الاسلام محمدیان کم هزینه ترین راه برای دشمن در مبارزه با جمهوری اسلامی ایران را تغییر رویه آن دانست و گفت: تمام این قبح زدایی ها، تقدس زدایی ها، قرآن سوزی ها، بی حیایی ها، بی عفتی ها و رفتارهایی که رخ می دهد همه برای تغییر رویه و از بین بردن هویت و مبانی جمهوری اسلامی ایران است.

ره نگار/حجت الاسلام محمدیان کم هزینه ترین راه برای دشمن در مبارزه با جمهوری اسلامی ایران را تغییر رویه آن دانست و گفت: تمام این قبح زدایی ها، تقدس زدایی ها، قرآن سوزی ها، بی حیایی ها، بی عفتی ها و رفتارهایی که رخ می دهد همه برای تغییر رویه و از بین بردن هویت و مبانی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ حجت الاسلام محمد محمدیان در خطبه های نماز امروز(جمعه، ۷ بهمن) ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد امام جواد(ع)، بر غنیمت شمردن ایام الله ماه مبارک رجب تاکید کرد و گفت: خیلی ها از پیر و جوان در انتظار رسیدن ماه رجب بودند تا از فضائل این ماه بهره مند شوند اما اسیر خاک شدند، از این رو برای زنده ها غنیمت است که ازین ماه نهایت بهره را ببرند.

امام جمعه سنگر با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر نیز افزود: انقلاب یک حادثه نبود بلکه یک حرکت و شروع بود که هنوز هم در همه عرصه ها ادامه دارد.

وی تصریح کرد: اگر در بعضی بخش ها مانند اقتصاد، بانک ها، بعضی مسائل اجتماعی و فرهنگی، بعضی مسائل سیاسی و دیپلماسی و… می بینیم که موفقیتی نیست چون هنوز انقلاب به آن قسمت ها نرسیده است.

محمدیان با تاکید بر اینکه ما در پس هر روز، انقلاب ها داریم اظهار کرد: هر کجا هویت انقلابی، شعارها و مبانی انقلاب در آنجا خود را نمایان نمی کند نشان می دهد که این انقلاب و حرکت به آن نقطه نرسیده است.

وی، هویت این انقلاب را در شعارها و جهت گیری های آن دانست و افزود: هویت این انقلاب به ارزش ها و مبانی آن است، مبانی که اصول این حرکت مقدس بودند و خداوند به سبب آن این نعمت را شامل این ملت کرده است.

محمدیان با بیان اینکه مبانی این انقلاب قابل اغماض نیست گفت: مبانی که خطوط قرمز این انقلاب است و به سبب آن مردم پای انقلابشان ماندند و هم اکنون هم می توانند این مبانی را به دست گرفته و از جمهوری اسلامی مطالبه کنند.

وی ادامه داد: بعضی ها که متاسفانه از دوستان هم هستند گمان می کنند که چون اوضاع جهانی تغییر کرده و بیش از چهل سال از ابتدای این انقلاب گذشته می توان از بعضی از شعارها چشم پوشی کرد.

محمدیان با تاکید بر اینکه، اگر بعد عدالت اجتماعی و دینی و شعائر را از این انقلاب بگیریم این انقلاب تهی خواهد شد، اذعان کرد: همچنین اگر بعد سلطه ستیزی و بیگانه ستیزی را از این انقلاب جدا کنیم این انقلاب یک انقلاب بی هویت خواهد شد.

وی گفت: اگر هویت این انقلاب را از او گرفتید و او را پوچ کردید دیگر مطمئن باشید استکبار و استعمار و آمریکا و انگلیس کاری با این انقلاب ندارند، چه بسا در مسیر همان استکبار جهانی همین انقلاب قدم بگذارد و حرکت کند.

محمدیان افزود: برای اینکه بدانیم اصلی ترین شعارهای این انقلاب چیست به پرچم جمهوری اسلامی باید نگاه کنیم که خودش مبانی و اصول این انقلاب را به ما نشان می دهد.

وی اضافه کرد: مهمترین مبانی این انقلاب همان آرم مقدسی است که در وسط پرچم جمهوری اسلامی ایران نقش بسته است.

محمدیان با بیان اینکه هنر حضرت امام(ره) این بود که ظرفیت اعتقادی و ریشه تدین مردم ایران را دید و شناخت و این قوه را بالفعل کرد، افزود: دشمن به دنبال این است که این مبانی را در جمهوری اسلامی تهی کند، بخصوص بعد از این چهل سال و قدرتی که در عرصه های مختلف علمی، نظامی، سیاسی و اجتماعی پیدا کرده و کاملا قابل دفاع است.

وی خاطر نشان کرد: می توانیم قسم یاد کنیم که اگر چه مشکلات داریم اما دستاوردها و کلیات این انقلاب قابل دفاع است و باید به آنها افتخار کرد.

محمدیان با اشاره به اینکه دولت فرانسه و دولت های استکباری و استعماری به دنبال تغییر رژیم ایران نیستند چون برایشان خیلی هزینه دارد، گفت: به قول فرماندهان بزرگ سپاه ایران ممکن است آنها شروع کننده جنگ باشند اما کی و کجا تمام شود دست ما است.

وی کم هزینه ترین راه برای دشمن را در مبارزه با جمهوری اسلامی ایران تغییر رویه آن دانست و افزود: اگر بعضی از این قبح زدایی ها، تقدس زدایی ها و قرآن سوزی ها، بی حیایی ها و بی عفتی ها و اعمال و رفتارهایی که رخ می دهد را می بینیم همه برای همین تغییر رویه است، تا هویت و مبانی جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهند.

محمدیان همچنین با اشاره به اینکه دولت آقای رئیسی یکسری شعارها داده است و ما هنوز منتظر تحقق آن شعارها هستیم، گفت: گرچه در طرح نان و آرد سرافراز بیرون آمدیم اما در مسائل اقتصادی و معیشتی و… هم باید بتوانند تلاش بیشتری کرده و همت کنند تا مشکلات مرتفع شوند.

وی در ادامه به مشکلات زیر ساختی بخش سنگر که از سال ها گذشته وجود دارد اشاره و اظهار کرد: خیلی ها مشکل آب شرب دارند، خیلی از بانک ها چه خصوصی و چه دولتی در سنگر وجود ندارد و… اما باید با تلاش مضاعف مسئولان پیگیری و رفع شوند.

محمدیان خطاب به بخشدار، شهردار و شورای شهر خواست تا در خصوص مشکلاتی که رخ می دهد با مردم شفاف سخن بگویند و آنرا نوعی جهاد تببین دانست که نه تنها ضرر ندارد بلکه به نفع مردم و مسئولین است.

وی همچنین با اشاره به انتخاباتی که طی یکسال آینده باید برگزار شود از نمایندگان و اطرافیان آنان خواست که از بازی هایی که به دور از منطق و اخلاق است دست بردارند و اگر خدمتی به مردم می کنند بی منت و صادقانه باشد.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران