تقویت جریانات مردمی، کار اصلی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است
تقویت جریانات مردمی، کار اصلی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است
ره نگار/ حجت الاسلام حاجتی کار اصلی کانون های فرهنگی هنری را تقویت جریانات مردمی دانست بر ضرورت فراهم کردن بستر کارهای فرهنگی در محلات و احیای کارکرد مساجد با مشارکت مردمی و پاسخگویی به نیازهای جوانان و نوجوان تاکید کرد.

ره نگاران/ “حجت الاسلام حاجتی” کار اصلی کانون‌های فرهنگی هنری را تقویت جریانات مردمی دانست و بر ضرورت فراهم کردن بستر کارهای فرهنگی در محلات و احیای کارکرد مساجد با مشارکت مردمی و پاسخگویی به نیازهای جوانان و نوجوان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت الاسلام رضا حاجتی_ مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان در آیین تجلیل از برگزیدگان کشوری چهارمین رویداد ملی فرهنگ و هنر بچه‌های مسجد استان گیلان که در مجتمع خاتم الانبیا رشت برگزار شد اظهار کرد: هر کانون با فعالیت های آموزشی خود چراغ های مساجد را روشن نگه می دارند.

وی ضمن گرامیداشت این ایام که متعلق به کسانی است که مربیان و معلمان این جامعه هستند افزود: این مربیان به دنبال تربیت نسلی جهت اعتلای انقلاب و این کشور هستند.

حجت الاسلام حاجتی با اشاره به آغاز به کار فعالیت ها در طرح«هزار مشعل» گفت: همزمانی شروع این طرح با به هزار کانون رسیدن ما در استان گیلان را به فال نیک می گیریم.

وی تصریح کرد: در این طرح فعالیت قریب به هزار کانون در استان گیلان طراحی شده که هر کانون به مانند یک مشعل در فعالیت‌های فرهنگی، اقدامات فرهنگی گسترده ای را در محلات خود انجام می دهند.

حجت الاسلام حاجتی اضافه کرد: هزار مشعل، طرحی تربیتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و آموزشی است که همزمان با سال جدید اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در پی فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد تببین ما تاکنون به دنبال تبیین بودیم و عملا جهادی انجام ندادیم، بیان کرد: همانگونه که در عنوان هزار مشعل آمده است ما در این کار فرهنگی علاوه بر تببین جریانات فرهنگی می بایست جهادی وارد میدان شویم.

حجت الاسلام حاجتی با بیان اینکه تا کنون فعالیت هایی که انجام شده مردم در آن اتفاق دخیل نبودند ادامه داد: مردم باید در میدان استفاده باشند نه اینکه در میدان افاده قرار بگیرند.

وی اذعان کرد: وقتی راهپیمایی های ابتدای انقلاب را می بینید همه با دخالت مردم برگزار میشد در حالیکه که اکنون اینگونه نیست.

حجت الاسلام حاجتی با بیان اینکه اکنون برگزار کنندگان به دنبال پلاکاردهای قشنگتر و بلندگوهای پرصداتری هستند در حالیکه باید نقش مردم را به آنها برگردانیم.

وی با تاکید بر اینکه نقش را نباید از مردم بگیریم، خاطر نشان کرد: برنامه ها را باید به مجموعه های مردمی واگذار کنیم تا روشنایی در محلات رقم بخورد.

حجت الاسلام حاجتی کار اصلی کانون های فرهنگی هنری را تقویت جریانات مردمی دانست و اذعان کرد: مساجد باید در محلات روشنگر آن محله و راه مردم باشند از این رو باید با مردم به سراغ کارهای بزرگ برویم.

وی بر ضرورت فراهم کردن بستر کارهای فرهنگی در محلات و احیای کارکرد مساجد با مشارکت مردمی و پاسخگویی به نیازهای جوانان و نوجوان تاکید کرد و گفت: ما باید محله به محله وارد میدان عملیات شویم و مثل گذشته نباشیم که فقط به تبیین پرداختیم اما عملا به جهاد پرداخته نشد.

راه شهدا با حضور جوانان در مساجد تداوم می یابد
مهدی مقدم_ معاون فرهنگی هنری ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز در آیین تجلیل از برگزیدگان طرح ملی فرهنگ و هنر بچه‌های مسجد استان گیلان اظهار کرد: برای اینکه روح و جانمان را از حرف‌های خوب اشباع کرده و روح خود را ارتقا دهیم، باید در مسجد حضور یابیم و به مسجد رفت و آمد کنیم.

وی فعالیت در مسجد را تداوم راه شهدا عنوان کرد و افزود: شهدا در راه خدا و دفاع از میهن، جانشان را نثار کردند و اکنون شما بچه‌های مسجد با فعالیت در این مکان مقدس در راه رضای خدا و تداوم را شهیدان فعالیت می‌کنید.

مقدم با بیان اینکه کار باید در راه رضای خدا باشد تا ماندگار شود اظهار کرد: باید فعالیت‌های جهادگونه خود را در هر مکانی که بستر لازم برای ارائه آن وجود دارد، چه مسجد محله خودمان و چه محله‌های دیگر حتی هزار کیلومتر دورتر انجام دهیم.

وی به خاطره ای از شهدای مقاومت خرمشهر اشاره کرد و ادامه داد: باید ما هم با دست خالی پیش برویم و مانند همان رزمنده خرمشهری که با دست خالی جلوی دشمن تا دندان مسلح مقاومت کرد و روز ۳۳ مقاومت در خرمشهر به شهادت رسید، باشیم.

گفتنی است، در پایان این مراسم از ۱۵ کانون فرهنگی هنری مساجد گیلان که حائز رتبه های برتر در چهارمین رویداد ملی فرهنگ و هنر بچه های مسجد شدند، تقدیر شد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران