تغییر نگاه مردم به فرزندآوری نیازمند بهره مندی از ظرفیت های مردمی است
تغییر نگاه مردم به فرزندآوری نیازمند بهره مندی از ظرفیت های مردمی است
ره نگار/یعقوب نژاد با بیان اینکه تکلیف همه دستگاه های دولتی در اجرای قانون جوانی جمعیت در استان مشخص است گفت: تغییر نگاه مردم به فرزندآوری نیازمند بهره مندی از ظرفیت های مردمی است

ره نگار/یعقوب نژاد با بیان اینکه تکلیف همه دستگاه های دولتی در اجرای قانون جوانی جمعیت در استان مشخص است گفت: تغییر نگاه مردم به فرزندآوری نیازمند بهره مندی از ظرفیت های مردمی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( وب دا )؛ زهرا یعقوب نژاد_ مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گیلان در نشست شورای معاونین دانشگاه که با حضور صابر جباری فاروجی- سرپرست مرکز جوانی جمعیت وزارت بهداشت برگزار شد، اهمیت اجرای قانونی جوانی جمعیت را یادآور شد و اظهار داشت: پس از ابلاغ قانون ملی جوانی جمعیت، ستاد مربوطه به ریاست استاندار در استان تشکیل شده و سهم و تکلیف هر دستگاه در آن مشخص است.

وی در ادامه تغییر نگاه مردم به فرزندآوری را نیازمند بهره مندی از ظرفیت های مردمی دانست و  گفت: به همین منظور، دفتر امور زنان و خانواده به دنبال بهره مندی از ظرفیت های مردمی و مشارکت مردم در راستای اقناع جوانان به موضوع مهم ازدواج و فرزندآوری بوده و پژوهش هایی در این حوزه انجام داده است.

یعقوب نژاد ادامه داد: شناسنانه جمعیتی به تفکیک شهرستان ها در استان ایجاد شده و همراهی و تعامل بین دانشگاه علوم پزشکی و دفتر امور زنان و خانواده در حوزه ی اجرایی و پژوهشی به وجود آمده است.

وی همچنین با تاکید بر  تمرکز بر جلوگیری از سقط جنین، تصریح کرد: باید با تمرکز بر این مهم، اقدامات و برنامه ریزی های حوزه جوانی جمعیت در استان را آغاز کنیم.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گیلان در خاتمه  اقناع و ایجاد اشتیاق فرزند آوری برای زوجین جوان در مراکز بهداشتی را در اجرای قانون جوانی جمعیت تاثیرگذار دانست و گفت: برنامه ریزی ها باید اقبال عمومی به فرزندآوری را در خانواده های گیلانی افزایش دهد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان