تغذیه، هوازی یا وزنه، کدام یک در دوران کاهش وزن مهم تر هستند؟
تغذیه، هوازی یا وزنه، کدام یک در دوران کاهش وزن مهم تر هستند؟

ره نگار/ متاسفانه روندی که اکثر افراد برای کاهش وزن طی می کنند، شامل مقدار زیادی ورزش هوازی، کمی رعایت نکات تغذیه ای و به تعویق انداختن تمرین با وزنه است. این توصیه معروف را احتمالا شما هم شنیده اید که: اول چربی ها را آب کن، بعد عضله سازی کن!! این روند منجر خواهد […]

ره نگار/ متاسفانه روندی که اکثر افراد برای کاهش وزن طی می کنند، شامل مقدار زیادی ورزش هوازی، کمی رعایت نکات تغذیه ای و به تعویق انداختن تمرین با وزنه است. این توصیه معروف را احتمالا شما هم شنیده اید که: اول چربی ها را آب کن، بعد عضله سازی کن!!
این روند منجر خواهد شد به خستگی همیشگی، از دست دادن عضلات، کاهش وزن اندک و در نهایت رها کردن تلاش برای کاهش وزن.

اما برای کاهش وزن صحیح، موارد زیر را رعایت کنید تا به نتیجه دلخواه برسید:

۱- اولین و مهم ترین عامل، رعایت رژیم کم کالری است. کالری مصرفی شما حداقل باید ۳۰۰ کالری از کالری موردنیاز روزانه، کمتر باشد. از طرف دیگر مقدار پروتئین در رژیم شما باید بالا باشد تا از عضله سوزی جلوگیری شود.

۲- دومین عامل، انجام مرتب و صحیح تمرین با وزنه است. حداقل ۳ روز و ترجیحا ۴ الی ۵ روز تمرین، علاوه بر حفظ و تقویت عضلات، بر روند چربی سوزی شما هم تاثیر مطلوبی خواهد داشت.
۳- در نهایت، تمرین هوازی (چه تمرین اینتروال با شدت بالا، و چه هوازی با سرعت ثابت) کمترین تاثیر را در چربی سوزی و کاهش وزن دارد.
در انجام این نوع از تمرینات زیاده روی نکنید زیرا که موجب تمرین زدگی و نتیجه معکوس خواهد داد.

  • نویسنده : سبحان باقرپور
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران