تداوم خدمت رسانی به مردم با تلاش های شبانه روزی
تداوم خدمت رسانی به مردم با تلاش های شبانه روزی
ره نگار/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: در سال گذشته باوجود تنگناهای مالی و مشکلات موجود، با تلاش شبانه روزی همکاران جریان خدمات رسانی به مردم متوقف نشد.

ره نگار/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: در سال گذشته باوجود تنگناهای مالی و مشکلات موجود، با تلاش شبانه روزی همکاران جریان خدمات رسانی به مردم متوقف نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمد تقی مهدی زاده با برشمردن بخشی از اقدامات افزود: باوجود تنگناهای مالی و مشکلات موجود و با تلاش شبانه روزی همکاران جریان خدمات رسانی به مردم متوقف نشد و به همت کارکنان در سال گذشته بالغ بر ۵۶۱ کیلومتر خطوط شبکه فشار متوسط (۲۰ کیلوولت ) و شبکه فشار ضعیف برای مشترکین جدید و رفع ضعف برق تعدادی از مشترکین قبلی مناطق شهری و روستایی با توجه به رشد جمعیت و رشد مصرف برق احداث شد.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال بازسازی شبکه های فرسوده برق با سرعت بیشتری درحال انجام است و به همین جهت در سال ۱۴۰۱ قریب به ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده و معیوب جمع آوری و شبکه های جدید با کابل خودنگهدار جایگزین آنها در مناطق شهری و روستایی شد و ۱۰۲۱۸ اصله پایه های فشار ضعیف و متوسط بتونی (تیرهای برق) در استان نصب شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان یادآور شد : در طی سال گذشته تعداد ۷۹۹ دستگاه ترانسفورماتوربا ظرفیت ۱۲۱۸۶۶ کیلوولت آمپر، نصب و افزایش قدرت داده شد .

وی با بیان  اینکه  در شش ماهه اول سال گذشته  ۳۹۴۱۸ مشترک جدید به مجموعه مشترکین شرکت افزوده شد، گفت: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۲ روستا مورد برق رسانی قرار گرفتند و برای ۱۱۹ خانوار از عشایر کوچ رو نیز پنل های خورشیدی قابل حمل فراهم و ارائه شد.

وی اضافه کرد : در کنار رتبه ها و مقام های برتر کسب شده، بزرگترین دستاورد شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در سال گذشته، پشت سر گذاشتن موفق فصل پیک تابستان و زمستان بدون اعمال خاموشی برای مردم و مشترکین استان بود.

محمد تقی مهدیزاده گفت: باتوجه اینکه تنها منبع درآمد شرکت توزیع برق گیلان جهت انجام تعمیرات و احداث شبکه های جدید، دریافت بهای برق مصرفی از مشترکین می باشد از این رو از مشترکین گرامی انتظار می رود تا با پرداخت صحیح و به موقع بهای برق مصرفی یاری رسان مجموعه شرکت توزیع برق استان گیلان در تامین برق پایدار و مطمئن باشند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان درپایان تاکید کرد : اپلیکیشن برق من برای ارتباط مستقیم مشترکین و شرکت توزیع برق طراحی و منتشر شده است و این اپلیکیشن بصورت آنلاین و بدون نیاز به تماس، درخواست ها و مشکلات مردمی در حوزه برق را ثبت و پیگیری می کند و مشترکین می توانند با ثبت آدرس محل کار یا سکونت خود از دیگر خدمات آن بهره مند شوند .

گفتنی است این اپلیکیشن از طریق سایت شرکت توزیع برق گیلان به آدرس www.gilanpdc.ir قابل دانلود می باشد .شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان بیش از یک میلیون و ۶۰۱ هزار مشترک در سراسر استان دارد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان