تجلیل از استاد تیمور گورگین چولابی در همایش ادبی «در پرسه خیال»
تجلیل از استاد تیمور گورگین چولابی در همایش ادبی «در پرسه خیال»

ره نگار/ به مناسبت روز شعر و ادب فارسی، همایش ادبی «در پرسه خیال» در دبیرستان دخترانه «ستارگان وارسته» رشت با تجلیل از استاد تیمور گورگین چولابی برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ این همایش که با حضور جمع معدودی از شاعران و علاقمندان به فرهنگ و هنر استان و با رعایت […]

ره نگار/ به مناسبت روز شعر و ادب فارسی، همایش ادبی «در پرسه خیال» در دبیرستان دخترانه «ستارگان وارسته» رشت با تجلیل از استاد تیمور گورگین چولابی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ این همایش که با حضور جمع معدودی از شاعران و علاقمندان به فرهنگ و هنر استان و با رعایت کامل پروتکل بهداشتی و فاصله اجتماعی همراه بود، شاعران گیلانی از جمله استاد تیمور گورگین چولابی، مسعود ایمانی، اکبرزاده باغبان، شهرام وارسته، دکتر بهرام علیزاده، حمید نظرخواه علیسرایی، خلقت پرور و محدثه آذرمند به قرائت اشعار خود پرداختند.
«شهرام وارسته» به عنوان دبیر این همایش ادبی در حسن ختام برنامه مطالبی پیرامون شخصیت روزنامه نگاری، هنری، شاعری، ترانه سرایی و سلوک استاد گورگین بیان کردند و با اهدای هدایایی از این شاعر، ترانه سرا، ادیب و روزنامه نگار پیشکسوت گیلانی تجلیل به عمل آورد.
استاد تیمور گورگین، متولد ۱۳۱۳ خورشیدی در کوچصفهان و صاحب هشت اثر مکتوب است. بسیاری از ترانه های وی توسط استاد ناصر مسعودی و دیگر خوانندگان شهیر گیلانی اجرا شده است.

دوبیتی مشهور «دختر رشتی» از درخشانترین ساخته های وی می باشد. وی متاهل و دارای یک پسر و یک دختر و هم اکنون ساکن خمام است. دختر وی،«فریبا گورگین» دارای نشان درجه ۳ هنر و از برترین مترجمان زبان اسپانیولی در ایران به شمار می آید.  این شاعر و نویسنده پیشکسوت اخیرا دکترای افتخاری خود را نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد دریافت کرده است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران