تاکید رئیس شورای رشت به تسریع بخشیدن اجرای کانال ژ پنج و رینگ ۹۰ متری توسط شهردار رشت
تاکید رئیس شورای رشت به تسریع بخشیدن اجرای کانال ژ پنج و رینگ ۹۰ متری توسط شهردار رشت
ره نگار/رئیس شورای اسلامي شهر رشت در جلسه علنی شورا به شهردار رشت بابت تسریع بخشیدن به اجرای پروژه های همچون کانال ژ پنج ،رینگ ۹۰ متری، پارک لاکان و... تاکید کرد.

ره نگار/رئیس شورای اسلامی شهر رشت در جلسه علنی شورا به شهردار رشت بابت تسریع بخشیدن به اجرای پروژه های همچون کانال ژ پنج ،رینگ ۹۰ متری، پارک لاکان و… تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمدحسین واثق کارگرنیا در هشتاد و دومین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با اشاره به برگزاری مراسم معارفه شهردار رشت در تالار مرکزی گفت: انتظار داریم همانطور که «رحیم شوقی» پیش از انتخاب برای جایگاه شهردار رشت اعلام کرده بود که به عنوان یار دوازدهم شورا است با تعامل و همدلی به همراه شورا برای رفع مشکلات شهر گام بردارد و در جلسات هفتگی شورا نیز حضور داشته باشد.

کارگرنیا با تاکید به استفاده از نیروهای متعهد و کارآمد شاغل در مجموعه شهرداری رشت افزود: امیدواریم با تعامل و همدلی بهترین نتایج برای رشت رقم بخورد و چندین پروژه بزرگ از جمله رینگ ۹۰ متری رشت که در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفته است با سرعت اجرایی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بازگشایی معابر درون شهر رشت تصریح کرد: از شهردار رشت انتظار داریم به تملک های انجام شده در مسیرهای مورد توجه برای بازگشایی معابر نیز توجه داشته باشد.

کارگرنیا به پارک لاکان اشاره کرد و گفت: این پارک در کنار افزایش سرانه فضای سبز رشت، به لحاظ جذب گردشگر نیز بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم با حضور شهردار جدید رشت، اقدامات مربوط به این پارک نیز با سرعت بیشتری اجرایی شود.

وی با بیان اینکه پروژه کانال ژ پنج نیز مورد تاکید اعضای شورا است تصریح کرد: این پروژه سالهاست که مطرح شده است و از شهردار رشت انتظار داریم با جذب سرمایه گذار و اعتبارات ملی به این پروژه مهم تسریع ببخشد.

*پیشرفت ۴۰ درصدی بهسازی سراوان*

رئیس شورای رشت به اقدامات انجام شده در حوزه پسماند رشت اشاره کرد و گفت: طی چند ماهه اخیر اقدامات خوبی در موضوع پسماند انجام شده است و در پروژه بهسازی سراوان ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داریم و امیدواریم بتوانیم با حمایت های استاندار گیلان و نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، غول پسماند که به عنوان ابر چالش استان مطرح است را نیز به سرانجامی خوب برسانیم.

*حضور نیروهای هلال احمر در زمان وقوع بحران مایه آرامش است*

رئیس شورای شهر رشت با گرامی داشت هیجدهم اردیبهشت روز صلیب سرخ و هلال احمر افزود: نیروهای پر تلاش و فداکار هلال احمر همواره در مواقع بروز اتفاقات و بحران هایی از جمله سیل، زلزله ، جنگ و… عاشقانه و خالصانه برای دفاع از همنوعان خود وارد عمل می شوند و هربار که اتفاقی رقم می خورد حضور این نیروهای پر تلاش در کنار دیگر نیروهای خدمات رسان موجب امنیت و آرامش می شود.

* آثار و اسناد بر جا مانده از گذشتگان هویت ما است*

کارگرنیا با اشاره به هفدهم اردیبهشت مصادف با روز ملی اسناد ملی و میراث مکتوب افزود: یقینا آثار و اسناد بر جا مانده از گذشتگان بخش مهمی از هویت ماست و باید در حفظ و حراست از آن و انتقال آن به نسل های آینده با هدف آشناسازی با پیشینه پر افتخار این آب و خاک تلاش کرد.

وی با تاکید به اینکه شهر رشت با داشتن سبقه ای پر افتخار و آثار و اسناد فراوان بر جامانده از دوره های پر افتخاری همچون نهضت بزرگ جنگل و… متاسفانه آن گونه که باید نتوانسته است در این حوزه و جذب گردشگر از طریق آن موفقیت داشته باشد بیان کرد: آثار و اسناد ملی به واقع بخشی از اندیشه ها، باورها و تحولاتی است که گذشته را برایمان ملموس تر می نماید و باید در حفظ و نگهداری از آن بکوشیم و در اختیار آیندگان قرار دهیم.

در این جلسه چندین لایحه ارسالی از شهرداری رشت مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت