بیمه سلامت خدمتگزار مردم است
بیمه سلامت خدمتگزار مردم است

ره نگار/ مدیر کل بیمه سلامت گیلان از پرداخت کامل بدهی سنواتی و به روز رسانی پرداخت های سالجاری به همه طرف های قرارداد خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر جمشید محمدی مدیرکل بیمه سلامت گیلان در نشست خبری با اشاره به  پرداخت مطالبات گفت: تا پایان مهرماه سالجاری  ۱۹۵ میلیارد تومان […]

ره نگار/ مدیر کل بیمه سلامت گیلان از پرداخت کامل بدهی سنواتی و به روز رسانی پرداخت های سالجاری به همه طرف های قرارداد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر جمشید محمدی مدیرکل بیمه سلامت گیلان در نشست خبری با اشاره به  پرداخت مطالبات گفت: تا پایان مهرماه سالجاری  ۱۹۵ میلیارد تومان به مراکز دولتی و  دانشگاهی، ۸۰ میلیارد تومان به  پزشک خانواده و ۱۶۳ میلیارد تومان نیز بابت مطالبات بخش خصوصی پرداخت شده است.
وی افزود: استان گیلان در حال حاضر در بهترین شرایط پرداخت مطالبات سازمان ها و شرکای کاری قرار دارد و برای اولین بار بدهی سنواتی ندارد و پرداخت مطالبات سالجاری نیز به روز رسانی شده است.
وی اضافه کرد: با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹،  بیمه سلامت در همراهی با بیماران وحمایت از آنان در بخش داروها و سایر خدمات، ۸۵ میلیارد تومان پرداخت کرده است.
از اول دی ماه سالجاری
مدیر کل بیمه سلامت استان در خصوص حذف نسخ کاغذی دفترچه گفت: از اول دی ماه سالجاری نسخ کاغذی پذیرفته نمی شوند، با توجه به شرایط بیماری کرونا جهت پیشگیری از وقفه در ارائه خدمات، تمدید اعتبار بیمه ای تعداد قابل توجهی از بیمه شدگان به صورت سیستمی تا پایان آذرماه سالجاری انجام شده ولی لازم است بیمه شدگان تا قبل از موعد اعلام شده، برای تمدید پوشش بیمه ای خود اقدام کنند.
✔ تمدید تاریخ اعتبار بیمه ای
دکتر محمدی افزود: تمدید تاریخ اعتبار بیمه ای می تواند به دو طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا با استفاده از روش های غیر حضوری انجام شود، بیمه شدگان می توانند به ۶۲ دفتر پیشخوان در سطح استان که از این تعداد ۱۷ دفتر در شهرستان رشت هستند مراجعه نمایند و یا اینکه جهت سهولت دریافت خدمت از سامانه غیر حضوری سازمان بیمه سلامت با نام سازمان خدمات شهروندی استفاده کنند.
✔کد دستوری #۱۶۶۶*
وی یادآور شد: بیمه شدگان می توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۶۶۶* و پس از اطلاع از اعتبار بیمه با مراجعه به سامانه غیر حضوری سازمان به آدرس https://eservices .ihio.gov.ir/ecs و http://www.bimehsalamatiranian.ir خدمات مختلفی از قبیل تمدید اعتبار، افزودن عضو خانوار، ویرایش اعضای خانواده، جستجوی پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد، ثبت شکایات، تاریخچه خدمت یعنی سوابق نسخه الکترونیک و خدمات درمانی ارائه شده را دریافت نمایند.
وی گفت: لازمه استفاده از این سامانه فعال بودن شماره همراه متعلق به بیمه شده است، بیمه شدگان با مراجعه به دفاتر پیشخوان می توانند شماره تلفن هایی که ثبت شده اند و نیاز به ویرایش دارند را اصلاح کنند.
دریافت کد رهگیری
مدیر کل بیمه سلامت با اشاره به تکالیف قانونی سازمان بیمه سلامت افزود: از ابتدای دی ماه سالجاری، بیمه شدگان در مراجعات به پزشک و مراکز درمانی باید کد رهگیری از سامانه نسخه نویسی الکترونیک را دریافت کنند تا بدون دغدعه بتوانند خدمات لازم را در یافت کنند.
✔ اجرای طرح پزشک خانواده
دکتر محمدی در خصوص اجرای طرح پزشک خانواده برای بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی اضافه کرد: از آبان ماه سالجاری برنامه پزشک خانواده برای بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی آغازشده است که در اجرای این طرح ۱۱۷ پزشک با بیمه سلامت همکاری دارند.
وی یاد آور شد: با اجرای این طرح هر پزشک می تواند ۱۰۰۰ نفر را تحت پوشش قرار دهد و بیمه شدگان صندوق همگانی می توانند علاوه بر خدمات قبلی پذیرش در مراکز درمانی دولتی دانشگاهی از خدمات سرپایی داروخانه، آزمایشگاه و تصویر برداری بخش خصوصی نیز بهره مند شوند.
مدیر کل بیمه سلامت یادآور شد: در حال حاضر، یک هزار و ۶۴۹ موسسه اعم از پزشکان، بیمارستان های دولتی و خصوصی، درمانگاه ها، آزمایشگاه ها، رادیولوژی، داروخانه ها و … طرف قرارداد با بیمه سلامت استان هستند.
گفتنی است  یک میلیون و ۲۶۳ هزار و ۵۴۶ نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

  • منبع خبر : روابط عمومی بیمه سلامت استان گیلان