به لحاظ برخورداری از کتابخانه های عمومی، رشت فقیرترین مرکز استان کشور است
به لحاظ برخورداری از کتابخانه های عمومی، رشت فقیرترین مرکز استان کشور است
ره نگار/با توجه به استقرار چهار کتابخانه عمومی در شهر رشت این شهر به لحاظ برخورداری از کتابخانه های عمومی، فقیرترین مرکز استان کشور است.

ره نگار/سید حسین رضویان در یادداشتی اظهار کرد: با توجه به استقرار چهار کتابخانه عمومی در شهر رشت این شهر به لحاظ برخورداری از کتابخانه های عمومی، فقیرترین مرکز استان کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ این عضو شورای شهر رشت در ادامه یادداشت خود آورده است؛ مگر چند درصد جامعه توان پرداخت شهریه های میلیونی کتابخانه های خصوصی را دارند؟ در شهری که پدران و مادران از خواسته های خود می‌گذرند تا با مدیریت شرایط سخت اقتصادی هر نیازی برای رشد و تعالی فرزندانشان را مرتفع سازند، موظفیم در تحقق امر توسعه انسانی و تلاش برای ساخت انسانی بهتر که آگاه و اندیشه ورز است دست به توزیع فضایی عادلانه امکانات و خدمات در مناطق مختلف شهری زده و در این راه کمک به ساخت کتابخانه های عمومی یکی از آن مهم است.

می دانید کتابخانه امام رضا(ع) بوستان کشاورز در سالهای گذشته دچار حریق و تعطیلی شده است و بدنبال این هستیم تا کتابخانه امام رضا(ع) که روزگاری پذیرای شش هزار عضو فعال بوده است احیا و به چرخه باز گردد در این خصوص سیاست کمیسیون توسعه پایدار شورا مستند بر تبصره۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها واگذاری عرصه موجود با حفظ مالکیت عرصه به اداره کتابخانه های رشت برای احداث، تجهیز و راه اندازی کتابخانه جدید است و انتظار داریم تا نهاد مدیریت شهر با توجه به اهمیت موضوع لایحه دوفوریتی انعقاد تفاهم نامه دو دستگاه را به شورا ارائه نموده و همچنین در اجرای آیین نامه اجرای نحوه کسر نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها منظم و متعهدانه عمل نماید.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران