بهره مندی مددجویان کمیته‌امداد از خدمات صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج
بهره مندی مددجویان کمیته‌امداد از خدمات صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج
ره نگار/ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان، از معرفی 274 بیمار خاص و صعب العلاج به صندوق بیماران صعب العلاج در سازمان بیمه سلامت طی سال جاری خبر داد.

ره نگار/ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان، از معرفی ۲۷۴ بیمار خاص و صعب العلاج به صندوق بیماران صعب العلاج در سازمان بیمه سلامت طی سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ عباس اهرابی با اشاره به راه‌اندازی صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج در سازمان بیمه سلامت، عنوان کرد: طی سال جاری ۲۷۴ بیمار خاص و صعب العلاج به این صندوق معرفی و از خدمات این صندوق به مبلغ دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان بهره مند شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان، از اختصاص بیش از ۷۷ میلیارد ریال اعتبار به بیماران خاص و صعب العلاج طی سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از یک هزار و ۸۹۵ بیمار خاص و صعب العلاج از خدمات کمیته امداد در استان بهره مند می شوند.

وی، بهبود شاخص‌های بهداشتی را از اولویت‌های رسیدگی به سلامت مددجویان دانست و اظهار داشت: کمک هزینه‌های فرانشیز، خدمات ویژه درمان بیماران بستری شده در منزل و تهیه تجهیزات پزشکی بیماران بستری از جمله خدماتی هستند که این نهاد به مددجویان تحت حمایت خود ارائه می دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان، با اشاره به اینکه ۲۱۵ هزار نفر مددجوی تحت پوشش از خدمات کمک هزینه فرانشیز خدمات ویژه درمانی بهره مند هستند، عنوان کرد: در همین راستا برای کمک به مددجویان تحت حمایت، بیمه مکمل درمانی در نظر گرفته شده که این افراد با مراجعه به ادارات و دفاتر این نهاد و ارائه اسناد و مدارک درمانی، بخشی از هزینه‌های درمانی خود را دریافت می‌کنند.

اهرابی، با تأکید بر اینکه سلامت مددجویان برای توانمند شدن آنها بسیار مهم است، تصریح کرد: خدمات درمانی تمامی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان که دارای بیمه درمانی سلامت شهری سایر اقشار و بیماران خاص با رعایت نظام در بیمارستان های دولتی رایگان بوده و همچنین خدمات سرپایی درمان برای مددجویان با در نظر گرفتن نظام ارجاع به ۱۵ درصد کاهش یافته است. همچنین هزینه فرانشیز بیماران صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد تا ۱۰۰ درصد پرداخت می‌شود.

وی، اضافه کرد: کمیته امداد در راستای جبران هزینه های مددجویانی که نیاز به مراقبت و پرستار دارند، ماهانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به این مددجویان پرداخت می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان در پایان یادآور شد: از جمله اقداماتی که توسط این نهاد برای مساعدت به بیماران نیازمند تحت پوشش انجام می‌ شود، طرح «شفا» است و براساس این طرح خانواده‌های نیازمند، شناسایی و کمک‌های خیریه به آنان در قالب پرداخت هزینه‌های دارو و درمان، پرستار و پزشک انجام می‌شود. لذا خیّران می‌توانند در راستای کمک به بیماران صعب العلاج در قالب طرح شفا، این بیماران نیازمند را مورد حمایت قرار دهند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران