بهره برداری از دو فاز جدید کارخانه کودآلی رشت/انعقاد تفاهم نامه پیرامون تالاب عینک رشت 
بهره برداری از دو فاز جدید کارخانه کودآلی رشت/انعقاد تفاهم نامه پیرامون تالاب عینک رشت 
ره نگار/ رئیس شورای اسلامي شهر رشت با اشاره به بهره برداری از دو فاز جدید کارخانه کودآلی گفت: طی چند روز آینده بهره برداری از این دو فاز جدید انجام می شود و با راه اندازی این دو فاز روزانه یکهزار تن زباله در این کارخانه تفکیک و تبدیل می شود که یک اتفاق بسیار خوب برای رشت است.

ره نگار/ رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بهره برداری از دو فاز جدید کارخانه کودآلی گفت: طی چند روز آینده بهره برداری از این دو فاز جدید انجام می شود و با راه اندازی این دو فاز روزانه یکهزار تن زباله در این کارخانه تفکیک و تبدیل می شود که یک اتفاق بسیار خوب برای رشت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا در نشست خبری پایان سال شورا و شهرداری رشت در تالار مرکزی این شهر با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال نو اظهار کرد: خدا را شاکرم که توانستیم در جایگاه خدمت به مردم قرار بگیریم و خدا را گواه می گیرم که تمامی اعضای شورا  تلاش خود را به منظور رفع مشکلات شهری به کار گرفته اند.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه بیش از هیجده ماه از عمر شورای ششم رشت سپری شده است افزود: از تمامی پرسنل خدوم و پُر تلاش شهرداری رشت و مجموعه مدیران شهرداری به واسطه  تلاش هایی که در سال ۱۴۰۱ داشتند تقدیر و تشکر می کنم.

وی به اتفاقات رقم خورده در سال ۱۴۰۱ در حوزه مدیریت شهری رشت اشاره کرد و گفت: شورای ششم در ابتدای شروع فعالیتش با انتخاب و ابقای شهردار شورای پنجم تلاش خود را به منظور تسریع بخشیدن به امور به کار گرفت، اما با استعفای ناگهانی شهردار منتخب، شورا به ناچار در مسیر ی قرار گرفت که باید مجددا نسبت به انتخاب شهردار جدید اقدام می کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به دوران فعالیت سرپرست شهرداری رشت تصریح کرد: طی دوران سرپرستی اتفاقات خوبی در شهر رقم خورد و به عنوان مثال در بخش دفنگاه سراوان که یکی از معضلات اساسی شهر رشت است و استاندار گیلان نیز برای رفع مشکلات آن بسیار حمایت و همراهی دارند با برنامه ریزی های انجام شده بسیار جلوتر هستیم و امیدواریم یک بار و برای همیشه این معضل برطرف شود.

کارگرنیا به راه اندازی دو فاز جدید کارخانه کودآلی اشاره کرد و گفت: طی چند روز آینده بهره برداری از این دو فاز جدید انجام می شود و با راه اندازی این دو فاز روزانه یکهزار تن زباله در این کارخانه تفکیک و تبدیل می شود که یک اتفاق بسیار خوب برای رشت است.

وی با بیان اینکه مشکلات ساخت و ساز در زمین های نسقی از جمله دغدغه های شورا و شهرداری رشت بود افزود: با پیگیری های انجام شده و ورود دستگاه قضا پس از سالها انتظار و بر اساس یک شیوه نامه مشخص، مشکل ساخت و ساز در زمین های نسقی برطرف شده است.

 آسفالت ۶۸ مسیر اصلی و فرعی رشت طی ۴۵ روز

کارگرنیا به اجرای آسفالت در سطح رشت طی ۴۵ روز اخیر اشاره کرد و گفت : طی این مدت ۶۸ مسیر اصلی و فرعی تحت پوشش آسفالت قرار گرفته است و حدود سیزده هزار تن طی ۴۵ روز تولید آسفالت در رشت داشتیم که در مقایسه با مدت زمان ۹ ماه گذشته، آمار تولید آسفالت به نسبت ۴۵ روز بسیار بیشتر بوده است و در موضوع  اجرای پروژه کانال ژ پنج مسیر شهید سلیمانی نیز تفاهم نامه های مربوط به آن به زودی منعقد می شود و تقاطع غیرهمسطح ولیعصر نیز هماهنگی های لازم صورت گرفته و در سال ۱۴۰۲ اجرایی می شوند همچنین با پیگیری های نمایندگان محترم مجلس خصوصا مهندس کوچکی نژاد تراموا رشت در دستور کار دولت قرار گرفته با این اقدام سهم بخشی از ترافیک رشت کنترل و برطرف می شود.

وی با اشاره به انتخاب شهردار جدید رشت تصریح کرد:  پس از ماه ها انتظار و اتفاقاتی که رقم خورد با رای نهایی دیوان عدالت، صحت و سلامت استیضاح تایید شد و پس از اعلام رای نهایی، شورا بار دگر با وحدت و همدلی نسبت به انتخاب شهردار جدید رشت اقدام کرد و با اتفاق آراء جوانی پر تلاش و پاکدست برای تصدی این جایگاه با رای اکثریت و قاطع شورا انتخاب شد.

رئیس شورای شهر رشت با قدر دانی از تلاش های اصحاب رسانه به منظور پوشش اخبار حوزه مدیریت شهری گفت: این نشست بهانه ای بود تا قدردانی ما را نسبت به زحمات خبرنگاران پر تلاش نشان دهیم و امیدواریم در سال پیش رو نیز شاهد این همراهی و همکاری با حوزه مدیریت شهری  باشیم .

اشتغال بانوان سرپرست خانوار با کسب برند رشت شهر صنایع دستی یونسکو

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برند رشت شهر جهانی صنایع دستی در یونسکو بیان کرد: با کسب این برند اتفاقات خوبی در  حوزه گردشگری وتوسعه و ارتقای حوزه اشتغال و معیشت مردم در شهر بالاخص بانوان هنرمند سرپرست خانوار رقم می خورد و مجموعه مدیریت شهری رشت در کنار دیگر دستگاه های متولی تمام تلاش خود را به منظور کسب این برند جهانی به کار گرفته است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت