بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماهیتی امر به معروفی دارد
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماهیتی امر به معروفی دارد

ره نگار/ مهندس اکبرزاده گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماهیتی امر به معروف و نهی از منکری دارد و درحقیقت روحیه و ماهیتی جهادی وخودجوش را دراین عرصه دارا می باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با حضور […]

ره نگار/ مهندس اکبرزاده گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماهیتی امر به معروف و نهی از منکری دارد و درحقیقت روحیه و ماهیتی جهادی وخودجوش را دراین عرصه دارا می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سرافراز، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان، حجت الاسلام و المسلمین قربان پور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، علیزاده معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد و اعضای شورا در این نهاد انقلابی برگزار شد.

در این جلسه مهندس اکبرزاده گزارشی از فعالیت های بنیاد مسکن در روستاها و شهرهای استان ارائه داد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به فرمان تاریخی افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: فعالیت پر از فراز و نشیب این نهاد در چهار دهه از روستاها فرا تر رفته و هم اکنون در طرح های متفاوت در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمهیت به انجام وظیفه می پردازد.

وی به اهداف و اقدامات این نهاد در حوزه امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماهیتی امر به معروف و نهی از منکری دارد و درحقیقت روحیه و ماهیتی جهادی وخودجوش را دراین عرصه دارا می باشد.

مهندس اکبرزاده در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از موضوعات مهم مذهبی، فرهنگی و ارزشی در کشور است که در دین مبین اسلام جایگاهی والا و ویژه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید فرهنگ سازی شود، افزود: فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه وظیفه همگانی است و وظیفه شرعی همه ما هست که در اجرای هر چه بهتر و کامل تر این فریضه دینی سهیم باشیم.

در ادامه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان گفت: حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) هویت و جایگاه اصلی را در بنیاد مسکن داراست.

حجت الاسلام و المسلمین قربان پور با اشاره به فعال سازی شورای امر به معروف و نهی ار منکر بنیاد مسکن خواستار برگزاری جلسات هم افزایی شد.

سپس دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به حدیث از امام علی (ع) گفت: امر به معروف در همه حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کاربرد دارد و به جهت اثرگذاری بیشتر گروه های مطالبه گری تخصصی تشکیل شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خاطر نشان کرد: مسلمان واقعی کسی است که به اصول دین اسلام معتقد باشد و بر طبق ایمان خود عمل نماید که در این صورت زیربنا و روبنای دین او محکم خواهد شد ولی عنصر تکمیل کننده ایمان امر به معروف و نهی از منکر است که در زندگی مسلمان حقیقی جایگاه ویژه ای دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سرافراز نیز راهکارهای گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را تبیین کرد و گفت: آمر به معروف و ناهی از منکر خود باید عامل به فریضه باشد زیرا کردار و رفتار آمران و ناهیان همواره مورد قضاوت مردم و مخاطبان است.

وی ضمن تشریح حوزه های گوناگون اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر در خصوص فعال سازی گروههای تذکر لسانی ادارات گفت: هدف ما آن است که در سطح ادارات روحیه اجرای امر به معروف تقویت شود و شرایط به کیفیتی باشد که در جامعه بویژه در سطح ادارات اگر مراجعه کننده یا کارمندی، منکری را مشاهده کرد بدون هیچ گونه عوارضی بتواند تذکرش را با ارائه مستندات بیان نماید.

وی ضمن قدرانی از تشکیل جلسه شورای امر به معروف در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواستار تشکیل گروه تذکر لسانی در اداره کل شد و اعلام نمودکه ستاد امر به معروف آمادگی دارد اقدامات آموزشی لازم انجام دهد تا همه فعالیتهای عمومی و تخصصی شوراهای امر به معروف بر اساس عقل و منطق و ضوابط قانونی اجرا شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان