بناهای تاریخی رشت هویت شهر هستند؛ باید برای حفظ میراث فرهنگی تلاش کنیم
بناهای تاریخی رشت هویت شهر هستند؛ باید برای حفظ میراث فرهنگی تلاش کنیم

ره نگار/ سید محمد احمدی بناهای تاریخی شهر رشت را هویت شهر و شهروندانش خواند و گفت: حفظ و حراست از بناهای تاریخی و ارج نهادن به میراث باقی مانده از گذشتگان و رفع مشکلات موجود در این بخش‌ها را از وظایف خود می دانیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید محمد احمدی شهردار […]

ره نگار/ سید محمد احمدی بناهای تاریخی شهر رشت را هویت شهر و شهروندانش خواند و گفت: حفظ و حراست از بناهای تاریخی و ارج نهادن به میراث باقی مانده از گذشتگان و رفع مشکلات موجود در این بخش‌ها را از وظایف خود می دانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید محمد احمدی شهردار رشت در مراسم افتتاح “نخستین پست موزه مدرسه کشور” که با حضور رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، نمایندگان مردم گیلان در مجلس، کیمیا تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان و مدیرکل پست گیلان برگزار شد، اظهار داشت: حفظ بناهای تاریخی مرکز شهر بسیار با اهمیت است و باید برای آن تلاش کرد.

شهردار رشت در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر عنوان کرد: امیدواریم در سایه تعاملات بسیار خوبی که در استان گیلان در حال شکل گرفتن است بتوانیم مشکلات مردم را به ویژه در شهر رشت با اولویت‌بندی که انجام گرفته حل و فصل کنیم.

سید محمد احمدی ساختمان‌های قدیمی بافت پیاده راه، را به نوعی هویت این شهر خواند و با بیان اینکه شهرداری در جهت زنده‌ نگهداشتن این هویت تلاش و برنامه‌ریزی می‌کند، افزود: همه شهروندان به این داشته‌ها افتخار می‌کنند و تمام هدف ما این است که بتوانیم از ظرفیت‌های ملی و استانی برای نگهداری از این ساختمان‌ها استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده به زودی بناهای تاریخی مرکز شهر رشت یعنی ساختمان برج ساعت و ساختمان سازمان فرهنگی و ورزشی تبدیل به موزه می‌شوند.

شهردار رشت یادآور شد: حفظ و حراست از بناهای تاریخی و ارج نهادن به میراث باقی مانده از گذشتگان و رفع مشکلات موجود در این بخش‌ها را از وظایف خود می دانیم و در همین راستا جهت ایجاد جاذبه‌های بیشتر برای جذب گردشگر و داشتن شهری توسعه‌یافته نیز تلاش می‌کنیم.

گفتنی است در این مراسم رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران و مدیرکل پست گیلان ضمن ابراز خرسندی از افتتاح نخستین پست موزه مدرسه کشور در شهر رشت از زحماتی که شهردار رشت در این مدت انجام داده است تشکر کردند.

  • منبع خبر : واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت