بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی برگزار می شود
بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی برگزار می شود
ره نگار/ به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و به میزبانی سالن اجتماعات توانبخشی بهزیستی استان گیلان، بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی روز دوشنبه (27شهریور) در رشت برگزار می شود.

ره نگار/ به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و به میزبانی سالن اجتماعات توانبخشی بهزیستی استان گیلان، بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی روز دوشنبه (۲۷شهریور) در رشت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به مناسبت روز شعر و ادب پارسی و گرامیداشت درگذشت شهریار شاعر بزرگ پارسی، محفل ادبی با حضور شعرای مطرح استان در سالن توانبخشی رشت برگزار می شود.

همچنین این محفل فرهنگی به مناسبت سالروز درگذشت استاد سید محمدحسین بهجت تبریزی( شهریار)، شاعر پارسی گوی معاصر و با سخنرانی داریوش فرضی، خانم شمشادی و بهرام مژدهی، از چهره های برجسته فرهنگی استان، ساعت ۱۱روز دوشنبه (۲۷ شهریور) و با حضور جمعی از چهره های فرهنگی شهرستان، اعضای محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ کتابداران، کتابخوانان و مسئولین در سالن توانبخشی بهزیستی استان واقع در خیابان تختی، کوچه توانبخشی برگزار می شود.

سید محمدحسین بهجت تبریزی (زاده ۱۲۸۵ – درگذشته ۱۳۶۷) متخلص به شهریار (پیش از آن بهجت) شاعر ایرانی اهل آذربایجان بود که به زبان‌های ترکی آذربایجانی و فارسی شعر سروده است. روح پاک شهریار، این شاعر آزاده، در بامداد ۲۷ شهریور ۱۳۶۷، به سوی بارگاه پروردگارش پر کشید. همچنین پیگر این شاعر برجسته کشور با احترامی کم نظیر، بنابر وصیتش در مقبره الشعرای تبریز به خاک سپرده شد که مدفن بسیاری از شاعران و هنرمندان آن دیار است. روز ۲۷ شهریور ماه، سالروز درگذشت شهریار، بزرگترین شاعر تاریخ معاصر ایران، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی روز ملی شعر و ادب پارسی نامیده شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی کتابخانه های عمومی گیلان