برگزاری چهل و چهارمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم گیلان در رشت
برگزاری چهل و چهارمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم گیلان در رشت

ره نگار/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: چهل و چهارمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ۱۷ شهریور در رشت برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت الاسلام ستار علیزاده اعلام کرد: چهل و چهارمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ۱۷ و ۱۸ شهریور ماه جاری در آستان خواهر امام […]

ره نگار/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: چهل و چهارمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ۱۷ شهریور در رشت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت الاسلام ستار علیزاده اعلام کرد: چهل و چهارمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ۱۷ و ۱۸ شهریور ماه جاری در آستان خواهر امام رشت برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: در این دوره از مسابقات ۱۵۰ قاری و حافظ خواهر و برادر به رقابت می پردازند.
وی خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات با حضور ۶۴ قاری و حافظ خانم در روز چهارشنبه ، ۱۷ شهریور آغاز خواهد شد.
علیزاده گفت: ۸۶ قاری و حافظ مرد نیز در روز پنجشنبه، ۱۸ شهریور به رقابت با یکدیگر می پردازند.
وی یادآور شد: این دوره از مسابقه ها در ۹ رشته حفظ ۵ جزء ، ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و کل، قرائت، ترتیل و دعا خوانی برگزار می ‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اذعان کرد: رقابت های رشته دعاخوانی شرکت کنندگان، ضبط شده و برای داوری به تهران ارسال خواهد شد.
وی با اشاره به داوری ۸ آقا و ۷داور خانم در این دوره از رقابت ها خاطر نشان کرد: برای دومین بار در مسابقه های استانی قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان، داوران مسابقات از گیلان هستند که توسط سازمان اوقاف انتخاب و معرفی شدند.
حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه پس از پایان این رقابت ها ۱۲ نفر از برگزیدگان مرحله استانی مسابقه های قرآن کریم به مرحله کشوری راه می یابند، اضافه کرد: مسابقات قرآنی کشوری در مهر ماه، به صورت آنلاین و مجازی برگزار می شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان