برگزاری مراسم استانی تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور
برگزاری مراسم استانی تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور
ره نگار/ سرهنگ «‌حبیبی» دستاوردهای کشور در همه عرصه‌ها را مرهون مقاومت ملت ایران دانست و گفت: براساس ابلاغیه ستادکل نیروهای مسلح، مراسم استانی تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را همزمان با کشور برگزار خواهیم کرد.

ره نگار/ سرهنگ «‌حبیبی» دستاوردهای کشور در همه عرصه‌ها را مرهون مقاومت ملت ایران دانست و گفت: براساس ابلاغیه ستادکل نیروهای مسلح، مراسم استانی تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را همزمان با کشور برگزار خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از خبرگزاری دفاع مقدس؛ سرهنگ «‌حسن حبیبی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان امروز در سی و نهمین نشست شورای هماهنگی حفظ آثار دفاع مقدس استان که با محوریت بزرگداشت چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس برگزار شد، اربعین حسین را نمایش وحدت امت اسلامی و زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی دانست و اظهار داشت: سکوت خبری و دشمنانه غربی‌ها نشان از عظمت و بزرگی این حرکت جهانی و اسلامی دارد که اثرگذاری پیام آن بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی ضمن قدردانی از استاندار گیلان جهت حضور در جلسات شورای حفظ آثار دفاع مقدس، تصریح کرد: در آستانه چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس به عنوان یکی از مقاطع مهم و نورانی انقلاب اسلامی قرار داریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان، با بیان اینکه ملت ایران در دوران دفاع مقدس عزتمند شدند، افزود: انقلاب و نظام اسلامی در دوران دفاع مقدس اقتدار کرد و دستاوردهای دفاعی و نظامی کشور در سایه دفاع مقدس به دست آمده است.

حبیبی خوداتکایی، خودباوری و پرورش نیروهای در تراز انقلاب را از ویژگی‌های فرهنگ دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: امروز نیز با فرهنگ دفاع مقدس و روحیه جهادی می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم.

وی هفته دفاع مقدس را از ایام‌الله انقلاب دانست و عنوان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس یکی از مصادیق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است؛ در این راستا باید از همه مجاهدان این دوران نیز قدردانی کنیم، زیرا با ایثار و شجاعت و از خود گذشتگی زنان و مردان برومند ایران اسلامی بود که راه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان زنده نگه داشته شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس گیلان دستاوردهای کشور در همه عرصه‌ها را مرهون مقاومت ملت ایران دانست و گفت: براساس ابلاغیه ستادکل نیروهای مسلح، مراسم استانی تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را همزمان با کشور برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت طی سه سال گذشته، عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های دوران دفاع مقدس وحدت و انسجام همه گروه‌ها و جریان‌ها و آحاد ملت بود.

حبیبی با بیان اینکه امروز بیش از همیشه به وحدت نیاز داریم، خاطرنشان کرد: معمولا از خط مقدم گفته می‌شود اما باید تاب‌آوری مردم را نیز تبیین کنیم؛ در واقع هر کجا به مردم نقش دادیم و آنان را وارد میدان کردیم، دستاورد داشتیم و در دوران دفاع مقدس نیز شاهد پشتیبانی همه جانبه توده‌های مردم از جبهه‌ها بودیم که یکی از نمونه‌های بارز آن کمک‌های هزار و ۵۱۳ کامیونی مردم گیلان است.

وی با اشاره به ایثار خانواده‌های معزز شهدا در اعزام رزمندگان به جبهه‌ها، یادآور شد: امروز نیازمند سبک زندگی شهدا و خانواده‌های معظم آنان برای تربیت نسل جوان هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان در ادامه به نقش بانوان در صحنه‌های انقلاب اشاره کرد و متذکر شد: گیلان ۳۲۰ رزمنده و ایثارگر و امدادگر دوران دفاع مقدس دارد.

حبیبی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را هویت‌بخشی به زنان و توجه به شأن و منزلت زنان دانست و تصریح کرد: خط تهاجم فرهنگی دشمنان، زنان این کشور را مورد هجمه و هدف قرار داده و لذا مراسم تجلیل و تکریم از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در سال جاری با محوریت زنان برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم پیوند زدن نسل جوان با پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، اضافه کرد: باید از هنرمندان و شاعران و نویسندگان و اهالی قلم برای تبیین دستاوردهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمک بگیریم.

  • منبع خبر : خبرگزاری دفاع مقدس