برگزاری دومین سالانه شهر خلاق رشت با حضور شهرهای خلاق کشور/ ادای احترام اعضای شورا و شهردار رشت به طبیب مجاهد نهضت جنگل
برگزاری دومین سالانه شهر خلاق رشت با حضور شهرهای خلاق کشور/ ادای احترام اعضای شورا و شهردار رشت به طبیب مجاهد نهضت جنگل
ره نگار/رئیس شورای اسلامي شهر رشت با اشاره به برگزاری دومین سالانه شهر خلاق رشت گفت: این‌ همایش در تیرماه و با حضور شهرهای خلاق کشور به میزبانی رشت برگزار می شود.

ره نگار/رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برگزاری دومین سالانه شهر خلاق رشت گفت: این‌ همایش در تیرماه و با حضور شهرهای خلاق کشور به میزبانی رشت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمدحسین واثق کارگرنیا _رئیس شورای اسلامی شهر رشت در هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با قدردانی از حضور اصحاب رسانه به منظور پوشش اخبار حوزه مدیریت شهری اظهار کرد: رسانه ها همواره همراه مسئولین در ارائه خدمات مطلوبتر به مردم فهیم هستند.

وی به سوم خرداد مصادف با آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: یاد و خاطره جمیع شهدا بالاخص شهدای آزاد سازی خرمشهر و در راس آنان شهید گرانقدر محمد جهان آرا که در آزاد سازی خرمشهر نقش بسیار مهمی ایفا کردند را گرامی می داریم.

کارگرنیا با اشاره به چهارم خرداد روز بزرگداشت امامزادگان تصریح کرد: یقینا وجود آرامگاه مبارک امامزادگان در خاک ایران زمین و همچنین شهر رشت موجب خیرات و برکات فراوان شده است و مردمان دیار میرزا کوچک جنگلی همچون دیگر ملت بزرگ ایران اسلامی با درک عمیق و نگاه معنوی همواره با حضور در این بقعه های متبرکه به دعا و نیایش و آرامش دست پیدا می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تبریک پیشاپیش میلاد امام رضا(ع) بیان کرد:
دهم خرداد مصادف با یازدهم ذی القعده مصادف با سالروز ولادت هشتمین پیشوای مسلمانان جهان امام رضا(ع) است که بارگاه ملکوتی شان در شهر مشهد مامن و موجب آرامش تمامی عاشقان و دوستداران اهل بیت (ع) است و پیشاپیش این میلاد با سعادت را محضر تمامی دوستداران اهل بیت (ع) تبریک عرض می کنم.

خواهر خواندگی رشت و طالقان
کارگرنیا به دعوت فرماندار شهرستان طالقان از اعضای شورا و شهردار رشت به منظور حضور در یکصد و چهارمین سالروز شهادت دکتر «ابراهیم حشمت» طبیب مجاهد نهضت جنگل اشاره کرد و گفت: این شخصیت عالیقدر در کنار سردار بزرگ استکبار ستیز شهید میرزا کوچک خان جنگلی برای کوتاه کردن دست مستکبرین تلاش های فراوانی انجام داد و اعضای شورا و شهردار رشت با حضور در مراسم سالروز شهادت دکتر حشمت نسبت به مجاهدت های این شخصیت در طالقان ادای احترام کردند و با توجه به اشتراکات فرهنگی، اجتماعی و .. پیمان خواهر خواندگی ما بین رشت و طالقان نیز منعقد شد.

وی با اشاره به برگزاری دومین سالانه شهر خلاق خوراک رشت افزود: این همایش در تیر ماه سال جاری با هدف برخورداری بیشتر از این برند و با حضور شهرهای خلاق سراسر کشور به میزبانی رشت برگزار می شود و امیدواریم با چنین اقداماتی عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو بیشتر معرفی و عواید اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن شامل حال شهروندان شریف رشت شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت