برگزاری آیین تجلیل از منجیان غریق در هفته تربیت بدنی  
برگزاری آیین تجلیل از منجیان غریق در هفته تربیت بدنی  
ره نگار/ رییس هیات نجات غریق و غواصی گیلان از برگزاری آیین تجلیل از منجیان غریق و ایثارگر خبر داد.

ره نگار/ رییس هیات نجات غریق و غواصی گیلان از برگزاری آیین تجلیل از منجیان غریق و ایثارگر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران– فاطمه لطیفی: در آستانه فرا رسیدن هفته تربیت بدنی، هاشم اسماعیلی رییس هیات نجات غریق و عوامی گیلان طی یک نشست خبری در جمع خبرنگاران استان، با اشاره به اینکه گیلان از استان های ساحلی و گردشگر پذیر کشور است گفت: از آنجایی که این استان بواسطه دارا بودن دریا و سواحل در تمام فصول سال بویژه تابستان گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند نیازمند یک برنامه ریزی مدون در راستای استفاده از دریا به دور از هرگونه حوادث و اتفاقات ناگوار است.

وی افزود: تعداد غرق شدگان در سواحل طی سال گذشته ۴۵ نفر ذکر شده اما امسال این تعداد به ۱۰ نفر رسیده که این رقم نیز باید به صفر برسد.

اسماعیلی اظهار داشت: در گیلان ۳۰۲ نقطه خطر آفرین شناسایی شده که به منظور کاهش تعداد غرق شدگان، در حال افزایش منجیان غریق هستیم.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی گیلان آمادگی مستمر ناجیان غریق را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: در یک سال اخیر ۱۴۳ نفر از بانوان و ۱۸۴ نفر از آقایان و همچنین ۳۰۹ نفر مراقب دریا برای ارتقای سطح آمادگی  دوره های آموزشی را گذرانده اند.

اسماعیلی بر پیشگیری غرق شدگی تاکید کرد و گفت: رسانه ها می توانند در ترویج و فرهنگسازی این امر نقش موثری داشته باشند.

وی همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش جهت ارتقای این‌ مهارت اشاره و عنوان کرد: در مدارس استان دوره هایی با مشارکت معلمان، مراقبین سلامت، خانه های هلال برگزار شده که تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر بعنوان سفیران نجات غریق در گیلان آموزش دیده اند.

وی در بحث داوطلبین آموزشی گفت: افراد از ۱۶ سالگی می توانند وارد دوره های آموزشی شوند و بعد از یک دوره کامل آموزشی از ۱۸ سالگی به بعد می توانند به عنوان کمک منجی وارد فعالیت شوند.

هاشم اسماعیلی در پایان ضمن یاد و خاطره ایثارگران در حوزه نجات غریق گفت: به پاس زحمات این ایثارگری ها و جانفشانی ها طی آیینی در هفته تربیت بدنی از خانواده های ایثارگران و همه فعالینی که در این راستا همراه هیات غواصی و نجات غریق بوده اند بعنوان منجیان غریق قدردانی بعمل خواهد آمد.

گفتنی است، در پایان از خبرنگاران فعال این حوزه تقدیر شد.

  • نویسنده : فاطمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران