برکناری شهردار رشت بر اساس حکم صادره از سوی دیوان
برکناری شهردار رشت بر اساس حکم صادره از سوی دیوان
ره نگار/ رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه حکم برکناری شهردار رشت تایید شده است گفت: با حکم صادر شده از سوی شعبه تجدید نظر دیوان، روند استیضاح سید امیر حسین علوی شهردار رشت تایید و وی از این جایگاه برکنار شد.

ره نگار/ رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه حکم برکناری شهردار رشت تایید شده است گفت: با حکم صادر شده از سوی شعبه تجدید نظر دیوان ، روند استیضاح سید امیر حسین علوی شهردار رشت تایید و وی از این جایگاه برکنار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به صدور رای نهایی از سوی شعبه تجدید نظر دیوان پیرامون استیضاح شهردار رشت اظهار کرد: رای مربوطه صادر شد، اما هنوز به شورا ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه اعضای شورا در کوتاهترین زمان ممکن برای انتخاب شهردار جدید اقدام می کنند افزود: پس از استیضاح علوی توسط شورا، چهل نفر رزومه خود را برای تصدی جایگاه شهردار رشت به شورا ارسال کردند، اما به علت وقفه ای که پس از طرح شکایت ایجاد شد، در شرایط فعلی دبیرخانه شورا باید با تمامی این افراد مجددا تماس گرفته تا چنانچه در جایگاه دیگری مشغول به فعالیت نشده اند، برنامه ریزی های لازم به منظور بررسی رزومه های آنان انجام شود.

رئیس شورای شهر رشت با تاکید به استفاده از خرد همه بزرگان در موضوع انتخاب شهردار جدید رشت گفت: ان شاا… با انتخابی اصلح، شهر رشت پس از سالها از بی ثباتی خارج شود و با همت و تلاش شبانه روزی شورا و شهرداری رشت، رشت مجددا در جایگاه اولین ها و در مسیر توسعه و بالندگی قرار بگیرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت