برخورد پلیس با پلاک مخدوش وسایل نقلیه/ دستکاری ارقام و یا مخدوش کردن پلاک خودروها جرم است 
برخورد پلیس با پلاک مخدوش وسایل نقلیه/ دستکاری ارقام و یا مخدوش کردن پلاک خودروها جرم است 
ره نگار/ رئیس پليس راه استان با اشاره به برخورد جدي پلیس با پلاک مخدوش وسايل نقلیه از اعمال قانون 848 دستگاه خودرو در اين رابطه خبر داد و گفت: دستکاری ارقام و یا مخدوش كردن پلاک خودروها جرم محسوب می‌شود.

ره نگار/ رئیس پلیس راه استان با اشاره به برخورد جدی پلیس با پلاک مخدوش وسایل نقلیه از اعمال قانون ۸۴۸ دستگاه خودرو در این رابطه خبر داد و گفت: دستکاری ارقام و یا مخدوش کردن پلاک خودروها جرم محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سرهنگ “جاور صفاری” با اشاره به برخورد جدی پلیس با پلاک مخدوش وسایل نقلیه، اظهار داشت: دستکاری ارقام و یا مخدوش کردن پلاک خودروها جرم محسوب می‌شود و در قوانین کشور عمل مجرمانه و مستوجب مجازات است.

وی در ادامه با بیان اینکه پلاک وسیله نقلیه، معرف هویت و شناسنامه سوابق آن است، افزود: برخی از متخلفان و مجرمان به منظور انجام اقدامات خلافکارانه و فرار از اعمال مقررات اقدام به برداشتن، جعل و یا پوشاندن پلاک می‌کنند.

رئیس پلیس راه استان گیلان بیان داشت: افرادی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خودرو می‌کنند علاوه بر اینکه وسیله نقلیه آنها توقیف می‌شود باید بدهی‌های جرایم راهنمایی و رانندگی هر دو پلاک را پرداخت و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شوند.

این مقام انتظامی در پایان از اجرای طرح برخورد با پلاک مخدوش وسایل نقلیه در معابر برون شهری گیلان به مدت ۳ روز خبر داد و گفت: در این راستا ۸۴۸ دستگاه خودرو اعمال قانون و ۳۰ نفر نیز به مرجع قضائی معرفی شدند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس گیلان